۱۴۱۱۱۴۰۱

یک روزنامه‌نگار پیشکسوت خطاب به کیانیان⇐می‌خواهی در یادها بمانی حتی به قیمت رسوایی؟؟؟/آیا داد زدنت یک استراتژی است برای فراموش نشدن؟؟

سینماروزان: رفتار تند رضا کیانیان در همایشی مرتبط با آب با مخاطبانی که نظراتی در انتقاد از سیاستگذاریهای بالادستی در مقوله آب داشتند(اینجا را بخوانید) همچنان محل اظهارنظر است.

محمد آقازاده از روزنامه‌نگاران پیشکسوت ایرانی در یادداشتی که به این بهانه نگاشته است با نقد رفتار اخیر رضا کیانیان از تلاشهای این بازیگر برای ماندن در کانون توجه به قیمت رسوایی، گلایه کرده است.

متن کامل یادداشت محمد آقازاده را بخوانید:

رضا کیانیان بازیگر خوبی است توانسته در حرفه اش خود را تثبیت کند و آنطور که خبر دارم بخاطر سازگاری با کانون های قدرت وضعیت مالی خوبی دارد، در هنرهای دیگر و از جمله مقاله نویسی مداخله می کند و بخاطر اسم و رسمی که دارد در این رشته ها هم به درست و نادرست تحویل گرفته می شود.

نباید کمبودی او را در زندگی آنچنان آزرده باشد که بخاطر تخلیه روانی ناگزیر سر فعالان محیط زیست داد بزند، همه جا است و همه  تربیونها از آن اوست، چرا حق حرف زدن را از کسانی که تربیونی ندارند دریغ می کند، اما چرا با افسران جنگ نرم نرمخویانه حرف می زند، بیایید بدبین نباشیم و نگوییم هم آن داد زدن و هم این نرمخویی یک دلیل بیشتر ندارد و آن هم بدست آوردن دل اهالی  قدرت و لاجرم رسیدن به موقعیت مالی بهتر است. بجای این بدبینی و شاید هم واقع گرایی  مسئله را از زاویه دیگر دنبال کنیم که در نهایت همین قضاوت را تثبیت می کند.
اهالی شهرت دو موقعیت دشوار را تجربه می کنند. اول در جوانی وقتی می خواهند دیده بشوند باید سختی بسیاری را تحمل کنند. اگر توانستند از موانع صعب عبور کنند به سرعت سوار بر اسب شهرت همه جا مورد احترام و تکریم قرار می گیرند تا به اوج شهرت برسند. مراحل نشیب آغاز می شود. به‌روز نگاه داشتن خود سخت است. تا ته زندگی توانایی خود را حفظ کردن، کار آسانی نیست. بسیاری ناگزیر گوشه انزوا از یادها می روند و زیرک‌ترها از شهرت شان استفاده می کنند و در آکواریوم قدرت بخشی از سیستم تبلیغاتی می شوند.

کیانیان در مستندی که در مورد خسرو دهقان ساخته شده است می گوید دوران او گذشته است و به این دلیل فراموش می شود. اما این بازیگر که در بازیگری به تکرار خود رسیده است برای فراموش نشدن بازی تازه ای را آغاز کرده است. می‌خواهد در یادها بماند حتی اگر با رسوایی باشد؟ قدرت، شهرت و ثروت سقف ندارد. هر چقدر بیشتر داشته باشی می خواهی به بیشترش برسی.

«سنگا» حکیم رُمی می‌گوید اگر به آنچه داری قانع نباشی با داشتن همه دنیا قانع نمی‌شوی. اخیرا با یکی از سردبیران مجلات سینمایی گپ و گفتی داشتم؛ معتقد بود او هم همین مشکل را دارد ولی به هر دلیل می‌شود با یک تذکر، خودآگاهی را در او بیدار کرد ولی کیانیان آگاهانه در این راه قدم گذشته است و نمی‌توان با روشنگری بیدارش کرد.

حتی هنوز در عصر مجازی این بصیرت را نیافته که جلوی دوربین هر چه دلش خواست نگوید. لابد پیامدش برایش مهم است. چرا که همچنان در یادها می ماند و از یادها نمی رود! آیا این نه خطای او که استراتژی تدوین شده‌اش است؟؟ فیلم داد زدن کیانیان را در ببینید تا همه چیز دستتان بیاید.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۷:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=43323

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "یک روزنامه‌نگار پیشکسوت خطاب به کیانیان⇐می‌خواهی در یادها بمانی حتی به قیمت رسوایی؟؟؟/آیا داد زدنت یک استراتژی است برای فراموش نشدن؟؟"

  1. فریبا ن گفت:

    این بهترین اظهار نظری بود که در باره اقای رضا کیانیان مرد همیشه در ضحنه مسایل زیست محیطی خواندم. این هنرمند همه فن حریف که نه تحصیلاتی در حوزه محیط زیست دارند و نه تحقیقات و تتبعاتی علمی در شاخه های محیط زیست از ایشان به چاپ رسیده در همه گرد هم اییها و نشست های تخصصی از سوی سازمان محیط زیست دعوت می شوند. من خودم در چلسه ای که این سازمان در زمینه تدوین پیش نویس قانون حمایت از حقوق حیواناات تشکیل شده بود حضور داشتنم سازمان به جای دعوت از حقوقدانان و قضات و وکلا برای تدوین قانون از ایشان و چند تا بازیگر سینما دعوت کرده بود. بعد از شنیدن سخنان بی ربط به موضوع و کدخدا ماب ایشان که خالی از هرگونه اظهار نظر تخصصی حقوقی بود از دریافتم که این مرد همیشه در صحنه به شدت از سوی مراجع قدرت حمایت می شود و در واقع به عنوان سلبریتی مجری منویات و توجیه گر کاستی ها و کم کاری های فاجعه امیز این سازمان در دهه گذشته مشغول فعالیت بوده و به عنوان ویترین موجه جلوه دادن ضربات به اکوسیستم ایران در حال خدمت گزاری به دولت است.به خصوص راهنمایی میفرمود که چگونه با اقداماتی می توان در برابر اعتراضات اجتماعی نسبت به تضییع مستمر حقوق حیوانات در ایران مقابله کرد.قصه بلندی است قصه سلبریتی های دولتی که هروقت لازم بود میان مردم و قدرت به نفع قدرت می ایستند.

  2. وحدت دوست گفت:

    … این آقا دیگه از شدت “ببینید ما چه خوب هستیم” کلافه شده .. محال است جایی، خبری باشد و ایشون با “نیش باز” مشغول سخنرانی‌ و اجرای خدمات هنری یا اجتماعی نباشند .. هر روز هم موظف هستند دین خود را با پیام گذاشتن زیر سلفی خود در رسانه‌ها به مردم ادا کنند .. چندی پیش با پیام “قصد دارم مدتی‌ از رسانه‌ها دوری کنم و به خانه تکانی روحی‌ بپردازم” باعث نگرانی، دلشوره و بیخوابی مردم شده بودند، و به همین دلیل هنوز نرفته برگشتند .. محال است موضوعی در دنیا باشد که ایشان “از همه بهتر ندانند و یا راه حل ارائه ندهند.. ” هنر، عکاسی، مجسمه سازی، بازیگری، تئاتر، نجات طبیعت، فلسفه، ادبیات، اپرا، علوم سیاسی، موسیقی، روانشناسی‌ ..
    .. آقا شما یه مدت با عینک آفتابی و مشغول با موبایل خود راه برو، تا با هجوم مردم برای امضا و سلفی رو به رو نشوی و در خیابانها راه بندان ایجاد نشه ..

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code