۰۸۱۱۱۴۰۰

چرا کانون کارگردانان رضایت داده به برگزاری مراسم بزرگداشت کارگردانان در فارابی؟؟/آیا پای هدایای هنگفت در میان است؟؟/پس تأکید مدام رییس سینما بر واسپاری امور به صنوف چه میشود؟

شب+کارگردانان

سینماروزان: در هفته‌های گذشته کانون کارگردانان سینمای ایران در اقدامی حسنه، به تقدیر از تعدادی کارگردانان پیشکسوت سینمای ایران پرداخته.

این تقدیر چون با تمرکز بر کارگردانانی کم‌کار نظیر سیامک شایقی، مجید قاری‌زاده و مجید جوانمرد صورت گرفته می‌تواند در توجه دوباره جامعه سینمایی به این کارگردانان مثمرثمر باشد.

با این حال برگزاری مراسم تقدیر از این کارگردانان در فارابی است که سوءتفاهماتی را شکل داده؛ مگر نه اینکه حسین انتظامی رییس سینما چندین بار بر واسپاری امور صنفی به صنوف تاکید داشته پس چرا تقدیر از کارگردانان به‌جای خانه سینما در فارابی برگزار می‌شود؟

شکرخدا خانه سینما نه تنها از منظر مکانی، فضا کم ندارد بلکه به غیر از خانه سینمای شماره یک واقع در خیابان بهار، دو ساختمان تر و تمیز دیگر در خیابان‌های وصال و لاله‌زارنو هم در اختیار دارد. این ساختمان‌ها هم جز مواردی خاص در اغلب اوقات جز کارمندان خانه سینما را به چشم نمی‌بینند.

پس چرا کانون کارگردانان رضایت داده به برگزاری مراسم بزرگداشت کارگردانان در فارابی؟؟

آیا چون چنین مراسمی با حمایت فارابی برگزار می‌شود، کانون رضایت داده به انتقال یک مراسم صنفی به عمارتی دولتی؟ اگر پاسخ، مثبت است باید پرسید که آیا حمایتی که فارابی از این مراسم داشته و فی‌المثل هدایایی که به امثال قاری‌زاده، جوانمرد و شایقی تعلق گرفته آن قدر چشمگیر بوده که باعث شده مراسمی کاملا صنفی را به خارج صنف بیاورند؟؟

هرچند حتی اگر فرض اخیر، نیز درست باشد و پای هدایای هنگفت در میان باشد باز هم این وظیفه ذاتی مدیران فارابی است که از سینماگران پیشکسوت حمایت کنند و اساسا فارابی، احداث شده برای چنین کاری ولی درنهایت کانون کارگردانان حتما باید در این باره شفاف‌سازی کند.

سینماروزان آماده است پاسخ روسای کانون کارگردانان به این سوءتفاهمات را منعکس کند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57888

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "چرا کانون کارگردانان رضایت داده به برگزاری مراسم بزرگداشت کارگردانان در فارابی؟؟/آیا پای هدایای هنگفت در میان است؟؟/پس تأکید مدام رییس سینما بر واسپاری امور به صنوف چه میشود؟"

 1. مصیری گفت:

  چرا رضایت داده
  واضحه که تا پای تسهیلات وسط نباشه رضایت نمیدن
  از اونور فارابی هم که الان بابت بریز و بپاش بودجه ای سیبله میتونه
  توجیه کنه که خرج کارگردانا کردم

  • لیلا مجیدی گفت:

   حتی اگه این طور هم باشه عیب نداره
   حالا بگن جقدر از اون ماهی نیم میلیارد هزینه پشتیبانی فارابی
   به همین کارگردانای بیکار میرسه؟؟

 2. ملکان داریوش گفت:

  اخیرا خانه سینما یه ساختمون تازه هم توی لاله رارنو رو تملک کرده
  اونوقت چه معنا داره که جشنشو ببره توی فارابی برگزار کنه؟
  ؟
  ؟؟

 3. محی الدین نظری گفت:

  حالا که شفاف سازی مد شده بیان و به ما بگن
  فارابی بابت کشوندن این مراسم به فارابی
  چند تا سکه به هر کارگردان داده؟
  ایا ۵ تا سکه داده که لااقل خرج ۴ماهشون دربیاد؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code