۲۰۱۱۱۴۰۱

یک منتقد پیشکسوت خطاب به دو مدیر فعلی و اسبق سینما⇐آقای ایوبی! سینما را با “ص” مشق می‌کنید؟/آقای ضرغامی! در دوران معاونت سینمایی چه کردید جز شبه‌نظامی کردن سینما؟/از کدام دانشگاه سینمایی مدرک گرفته‌اید که این گونه نظریه صادر می‌کنید؟

سینماروزان: ادعای پرایراد حجت‌ا.. ایوبی درباره تقسیم بندی سینمای دنیا به دو گونه ایران و آمریکا چندی قبل از سوی عزت ا.. ضرغامی رییس اسبق صداوسیما و معاونت سینمایی در دوران وزارت علی لاریجانی و مصطفی میرسلیم هم تکرار شد.

به گزارش سینماروزان طرح مجدد این ادعا سبب ساز آن شده است که جبار آذین منتقد پیشکسوت سینما با نگارش یادداشتی اجتماعی به انتقاد از هر دوی این مدیران فعلی و سابق بپردازد.

متن کامل یادداشت آذین را بخوانید:

دیکته غلط ضرغامی، ایوبی و…

معلوم نیست، جنابان آقایان ضرغامی و ایوبی و دوستان آنها از چه زمانی کارشناس و متخصص سینما بویژه سینمای ایران و آمریکا شده اند و از کدام دانشگاه سینمایی، دکترای سینمایی گرفته اند که چنین قاطع و کارشناسانه عنوان می کنند؛ در دنیا دو جربان سینمایی وجوددارد؛سینمای آمریکا و ایران. و این جمله درست و دقیقی است!…

جالب است، آقای ضرغامی که در دوران معاونت سینمایی خود جز تحمیل سلیقه و شبه‌نظامی کردن سینما و در تلویزیون جز حجیم کردن طول و عرض صداوسیما کاری انجام نداده، چگونه به خود اجازه اظهارنظر کارشناسی درباره سینما می دهد و تازه مدعی می شود فقط  دو جریان سینمایی وجود دارد؟!

این ادعای تبلیغاتی را آقای ایوبی هم که هنوز و همچنان سینمارا با “ص” مشق می‌کند، دارد. درعرصه فرهنگ این مملکت چه اتفاقی افتاده که این آقایان که فاقد تخصص و دانش سینمایی هستند و نه فقط سینمای ایران را نمی شناسند که از سینما و سینمای آمریکا و جریان های سینمایی سردرنمی‌آورند، یک شبه کارشناس امور سینما وحتی سینمای بین الملل شده اند؟

آیا قرار است جریان تازه ای در سینمای بیمار ایران شکل بگیرد یا داستان صرفا یک اقدام تبلیغاتی و نمایش من هم هستم و بلدم، است؟! داستان هرچه که باشد، به جزعیان کردن سینما و فرهنگ‌ناشناسی آقایان و دیکته غلط آنها، برای ایشان ثمر ندارد. بهتراست آنها برای مطرح کردن خود طرحی دیگر بیندیشند!

حجت ا.. ایوبی و عزت ا.. ضرغامی
حجت ا.. ایوبی و عزت ا.. ضرغامی
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۰۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31172

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "یک منتقد پیشکسوت خطاب به دو مدیر فعلی و اسبق سینما⇐آقای ایوبی! سینما را با “ص” مشق می‌کنید؟/آقای ضرغامی! در دوران معاونت سینمایی چه کردید جز شبه‌نظامی کردن سینما؟/از کدام دانشگاه سینمایی مدرک گرفته‌اید که این گونه نظریه صادر می‌کنید؟"

  1. sadr گفت:

    ای ولله. حرف حق، جواب نداره

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code