۰۷۱۱۱۴۰۱

صرف صداقت به سبک اسی⇐کمتر از یک ماه بعد از سخنان این کارگردان درباره گروگان گرفتن فیلمش توسط سازمان سینمایی⇐اسی نیک‌نژاد: از حسن نیت ایوبی و ارشاد بسیار متشکرم!

سینماروزان: اسی نیک نژاد که در ماههای آخر دولت احمدی نژاد پروژه ای با محوریت زندگی لاله صدیق را کلید زده بود و البته نزدیک به ۶۰ درصد فیلمبرداری را هم انجام داده بود با روی کار آمدن دولت روحانی با تعلیق این پروژه مواجه شد؛ پروژه ای که بودجه تولید آن را هم مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تأمین کرده بود.

به گزارش سینماروزان متوقف ماندن «لاله» هرچند در ابتدا کوتاه مدت به نظر می رسید اما نزدیک به سه سالی به طول انجامید تا جایی که شایعاتی شکل گرفت درباره شکایت نیک نژاد به دیوان عدالت اداری برای حل مشکل فیلمش.

نیک نژاد اواخر بهمن ماه امسال در گفتگویی(اینجا را بخوانید) با گلایه هایی آشکار از مدیریت سینمایی کشور بیان داشته بود: در سال‌های اخیر به قدری فشار روحی روانی بر من وارد شده است که اصلا به فکر ساخت اثر جدیدی با این مدیریت سینمایی نیستم. مدیران سینمایی «لاله» را گروگان گرفتند و متاسفانه  هیچ سازمان و نهادی بررسی مالی نکرد تا ببیند چرا پول افراد از بین رفت. من تعداد زیادی نامه و ایمیل و تلفن زدم اما هیچکدام پاسخی در پی نداشته است. این جای تاسف دارد که مدیران فرهنگی، رفتار غیر فرهنگی می کنند.

جالب است که حالا کمتر از یک ماه بعد از آن گفتگو و طرح ادعای گروگان گرفته شدن «لاله» توسط مدیران سینمایی، اسی نیک نژاد در گفتگو با «هفت» با ذکرخیر مدیران سینمایی گفته است: اخیرا با صحبتی که با مشاور ارشد وزیر ارشاد و مسئولین سازمان سینمایی داشتم، قول مساعد داده اند که در چند روز آینده مشکلات این پروژه حل شود. از حسن نیت آقای ایوبی و مسئولین دیگر ارشاد بسیار متشکرم!!!

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۸:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35485

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code