۰۱۰۸۱۴۰۰

کارگردان “سجاده آتش” با “آرزو” به جشنواره مقاومت می‌آید

سینماژونال: فهرست اسامی آثار حاضر در بخش بهترین فیلمنامه جشنواره مقاومت در حالی اعلام شده است که نام فیلمنامه ای از احمد مرادپور کارگردان اثر خاطره انگیز “سجاده آتش” هم در این فهرست دیده می شود.

به گزارش سینماژورنال این فیملنامه “آرزو” نام دارد که نام آن در فهرست ده اثر راه یافته در بخش طرح سینمایی جشنواره دیده می‌شود.

احمد مرادپور بیش از دو دهه قبل “سجاده آتش” را ساخت؛ فیلمی که در استانداردهای سینمای جنگی زمان خود یکی از پیشروترین آثار به شمار می رفت. تحسین این فیلم سبب ساز آن شد که مرادپور شش سال بعد یک فیلم دیگر به نام “رنجر” با حضور جمشید هاشم پور در شمایل قهرمانی که می خواهد از اردوگاهی در عراق بگریزد را کارگردانی کند.

اما از آن به بعد مرادپور هیچ فیلم دیگری را کارگردانی نکرد. حالا اینکه طرح فیلمنامه ای از این کارگردان وارد بخش رقابتی بهترین فیلمنامه جشنواره مقاومت شده این امیدواری را ایجاد می کند که شاید بار دیگر این کارگردان به عرصه کارگردانی بازگردد.

تمام آثار ارائه شده به بخش “قلم طلایی” جشنواره مقاومت اقتباسی از رمان هایی هستند که توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده اند.

فهرست آثار

در بخش‌ مسابقه فیلمنامه نویسی”قلم طلایی” جشنواره مقاومت ۲۰ عنوان اثر برای دو بخش طرح فیلمنامه سینمایی و خلاصه فیلمنامه کوتاه به مرحله مسابقه نهایی راه پیدا کرده اند.

اسامی ۱۰ اثر راه یافته به بخش طرح فیلمنامه سینمایی بدین شرح است: هست و نیست (نویسنده:عطیه شفیعیان)، سال‌های خون و دروغ (علی صاحب‌نقش)، کارو (فهیمه  سلیمانی)، تاریخ عروسی ۳۱ شهریور (فهیمه سلیمانی-احسان کارآموز)، وقتی ماه کامل می‌شود (فهیمه سلیمانی-بیتا فلاحی)، آساره (عسل عصری ملکی-نسرین ساداتیان)، آرزو (احمد مرادپور)، سوما (فرزاد ابوحمزه)، پاوه (محسن سرتیپی) و چله نشین (نازنین فرخ‌لو).

همچنین آثار: یک نفر دلتنگ است (نویسنده:بابک نبی‌زاده)، تولد ایران (ملیحه عزیزی مفرد)، جنگ بازی (بیژن بیات)، آخرین دیدار (مهدی قاسم زاده)، موقعیت آسمان (اعظم نوروزی)، شبی که برف سرخ بارید (لیلی عاج)، ننه گیلان_اثر پروانه‌ای (سید حمید طاهری)، سی و نهمین شب (سید حمید طاهری)، سقا (فرزاد ابوحمزه -علی فرزین فرد) و مروارید هور (جواد مزدآبادی) برای حضور در بخش خلاصه فیلمنامه کوتاه از سوی هیات انتخاب این بخش انتخاب شد.

هیات انتخاب بخش “قلم طلایی” متشکل از آقایان: حسین ترابی، حسین خورشیدی، سیدرحیم حسینی، سیدفرهاد حسینی و محمود غلامی از میان ۲۵۵ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره ۲۰ اثر را برای حضور و رقابت در بخش‌های طرح فیلمنامه سینمایی و خلاصه فیلمنامه کوتاه انتخاب کردند.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۵۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25040

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code