۱۰۱۱۱۴۰۱

پیمان قاسم‌خانی: {قبل از توقیف رسمی”سه بیگانه”} به ما گفته بودند “سه بیگانه” اکران نخواهد شد(!!) و “خوب بد جلف” آذرماه روی پرده می‌رود/انصراف از اکران در آذرماه باعث جریمه ما شد/”خوب بد جلف” نمی‌تواند نوروز اکران شود

سینماروزان: پیمان قاسم‌خانی نویسنده ای که اولین فیلمش در مقام کارگردان به نام “خوب بد جلف” ابتدا قرارداد اکرانش در گروه زندگی پس از “ما همه گناهکاریم” ثبت شده بود اما چندی پیش از اکران انصراف داد و راهی جشنواره شد در تازه ترین گفتگوی خود با “ایسنا” سخنان جالبی را درباره روند اکران این فیلم و فیلمی به نام “سه بیگانه” که بنا بود ده روز قبل اکران شود بیان کرده است.

به گزارش سینماروزان قاسم خانی در ادعایی عجیب از این گفته که قبل از توقیف “سه بیگانه” به وی و دست اندرکاران فیلمش گفته بودند این فیلم در نهایت روی پرده نخواهد رفت و در نتیجه “ما گناهکاریم” جایگزین آن شده و به این ترتیب “خوب بد جلف” هم زودتر اکران خواهد شد!

فکر می کردیم “خوب بد جلف” هم مانند “سلام بمبئی” شرایط ویژه اکران خواهد داشت

پیمان قاسم‌خانی با ابراز تعجب و گلایه از روند پیچیده‌ اکران عمومی فیلم‌ها گفت: با توجه به اطلاعات ناقصی که برای اکران به ما داده بودند از نمایش «خوب، بد، جلف» در فصل پاییز انصراف دادیم و امیدوارم در فرصتی بهتر بتوانیم فیلم را نمایش دهیم.

 این فیلمنامه‌نویس گفت: ابتدا با مشورت با تهیه‌کننده (محسن چگینی) تصمیم داشتیم که فیلم را در جشنواره فیلم فجر امسال نمایش دهیم و برای عید نوروز اکران کنیم، اما با ما تماس گرفتند و گفتند که اگر فیلم را در آذر ماه اکران کنیم هم به گرم نگه داشتن گیشه‌ها در این سال خوب سینما کمک خواهیم کرد و هم شرایط ویژه‌ای مشابه شرایط اکران فیلم «سلام بمبئی» شامل حال ما خواهد شد و می‌توانیم فیلم را از نیمه آذر تا پایان سال روی اکران داشته باشیم.

به ما گفته بودند “سه بیگانه” اکران نخواهد شد و “خوب بد جلف” آذرماه روی پرده می رود

وی با اشاره به اینکه «با توجه به صحبت‌های مطرح شده، فیلم را به سرگروهی پردیس زندگی ثبت کردیم» ادامه داد: البته در این‌باره این مورد را هم گفتند که فیلم «سه بیگانه» جلوتر از «خوب، بد، جلف» است و از آنجا که اکران نخواهد شد، فیلم من، پس از «ما گناهکاریم» به چرخه اکران اضافه خواهد شد و به این ترتیب شاهد نمایش آن در آذرماه خواهیم بود.

قاسم‌خانی افزود: ما هم بر این اساس قرارداد خود را با سرگروهی پردیس زندگی در شورای صنفی نمایش ثبت کردیم. همان طور هم که گفته بودند فیلم «سه بیگانه» حذف شد، اما آن چه که ما از آن مطلع نبودیم این بود که گویا قانونی وجود دارد که اگر فیلمی از پخش‌کننده‌ای حذف شود، او حق دارد فیلم دیگری را جایگزین کند، در نتیجه فیلم “مشکل گیتی” جلوتر از فیلم ما به نمایش درآمد.

وقتی متوجه شدم فیلمم باید سه هفته قبل از جشنواره اکران شود قید اکران را زدم

این فیلمنامه‌نویس، بازیگر و کارگردان سینما گفت: بنابراین در خوشبینانه‌ترین حالت فیلم «خوب، بد، جلف» سه یا چهار هفته مانده به جشنواره فجر می‌تواند فرصت اکران پیدا کند که از نظر من این یعنی سوزاندن فیلم، به همین دلیل طبق مشورت با پخش‌کننده  (هدایت فیلم) تصمیم بر این شد که از اکران فیلم قبل از جشنواره انصراف دهیم و فرم شرکت در جشنواره فجر را پر کنیم.

جریمه شدیم/اکران نوروز از دست رفت

قاسم‌خانی که برای اولین بار شرایط پیچیده اکران فیلم‌های سینمایی را تجربه کرده و از روندی که به اجبار درگیر آن شده، ناراضی است، در پاسخ به اینکه آیا پیشنهاد جدیدی برای زمان اکران از سوی شورای صنفی نمایش مطرح شده است؟ بیان کرد: فقط به ما گفته‌اند که اگر از زمان اکران تعیین شده انصراف دهیم، بعنوان جریمه نوبت اکران ما شش ماه به تعویق خواهد افتاد و طبیعتاً اکران عید را از دست خواهیم داد، که ما به ناچار این شرایط را پذیرفتیم چون تصور می‌کنم فیلمی ساخته‌ایم که از پتانسیل خوبی برای فروش برخوردار است و نمی‌خواهیم در زمانی نامناسب آن را اکران کنیم.

او در پایان تأکید کرد: ترجیح من این است که فیلم را در نوروز به نمایش درآورم ولی با این حال برای اکران فیلم و تعیین زمان آن از قانون تمکین خواهیم کرد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31749

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code