۳۱۰۶۱۴۰۲

…و بالاخره تغییر مدیر فارابی/مأموریت سهل‌ممتنع زین‌العابدین برای بازگرداندن اعتبار به تولیدات فارابی

مجید زین العابدین

سینماروزان/محمد شاکری: بالاخره بعد از یک هفته حرف و حدیث و تلاش‌های نزدیکان برای جلوگیری از تغییر درنهایت مجید زین‌العابدین جای مهدی جوادی را در فارابی گرفت.

رئیس سازمان سینمایی کشور و رئیس هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی طی حکمی مجید زین‌العابدین را به سمت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی منصوب کرد.

خزاعی در حکم خود برای زین العابدین بر شکوفایی سینمای ملی تأکید کرده است؛ اینکه این شکوفایی باید در جهت توسعه عادلانه امکانات میان تمام سینماگران مستعد و نه فقط اعضای شوراهای فارابی و آشنایان باشد، امری بدیهی است و زین العابدین باید بتواند کاری کند که اعتبار به تولیدات فارابی بازگردد و افراد توانمند وارد همکاری با فارابی گردند. امری که دشوار می‌گردد اگر همچنان شاکله قدیمی فارابی باقی بماند و آسان می‌شود اگر زین‌العابدین به سمت استفاده از سینماگران خوش سابقه در شوراها برود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، متن حکم مدیرعامل جدید بنیاد سینمایی فارابی به این شرح است:

“برادر ارجمند جناب آقای مجید زین‌العابدین
با سلام و تحیت؛
نظر به تخصص و تعهد، تجربه مدیریت فرهنگی و روحیه انقلابی و جهادی و به استناد مصوبه جلسه شنبه هفدهم تیرماه هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی، جنابعالی به موجب اين حكم به سمت مديرعامل بنياد سينمايي فارابي منصوب مي‌شويد.
با عنایت به بازتعریف مأموریت‌ها و رویکرد هیات امناء در کلان برنامه‌های بنیاد سینمایی فارابی و همچنین، تمرکز فعالیت‌های این بنیاد بر اجرای سیاست‌های جدید سازمان سینمایی در عرصه سینمای حرفه‌ای و ارتقا جایگاه صنعت سینمای ملي متناظر به کلان برنامه‌های پنج ساله بنیاد، امیدوارم فصل نوینی در عملکرد این بنیاد محقق  شود.

امید است با تلاش جنابعالی و با همفکری شوراهای عالی تولید، بین الملل و جشنواره‌های سازمان سینمایی شاهد شکوفایی بیش از پیش سینمای ملی جمهوری اسلامی ایران باشیم. توفیقات جنابعالی را در ظلّ توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) از خداوند خواستارم.
بر خود فرض می دانم از زحمات و خدمات ارزشمند آقای سید مهدی جوادی در دوران تصدی این مسئولیت بویژه در زمینه حمایت و رونق تولیدات سینمایی در سال گذشته قدردانی و سپاسگزاری نمایم.

مجید زین العابدین مدیر فارابی شد

مجید زین العابدین مدیر فارابی شد

گفتنی است، مجید زین‌العابدین دانش آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل است و از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی وی می‌توان به مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، رئیس شبکه‌های یک، سه و پنج سیما، دبیر شورای اتاق فکر سینما در رسانه ملی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ورزش صداوسیما،  رئیس شورای اقتصاد رسانه ملی،  دبیر ستاد رسانه‌ای مکتب شهید سلیمانی، دبیر بخش فیلم و سریال سومین و چهارمین جشنواره جام جم،  عضو شورای عالی سیاستگذاری جشنواره‌های تلویزیونی جام جم، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری جشنواره‌های مراکز استان‌های صداوسیما، قائم مقام ستاد رسانه‌ای رونق تولید در رسانه ملی و دستیار وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۸:۴۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=76336

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code