۲۰۱۱۱۴۰۱

ویژه خواری سوپرویژه هنروتجربه⇐فیلمهای هنروتجربه بدون پروانه ساخت یا نمایش وارد بخش مسابقه فجر شدند

سینماروزان/غفور پورغفور: سازمان سینمایی دولت یازدهم به واسطه بودجه میلیاردی که صرف راه اندازی هنروتجربه و امتداد حیاتش کرد در برهه های زمانی مختلف مدام کوشیده به این گروه سینمایی امتیازات ویژه اعطا کند.

یکی از ویژه ترین امتیازات برای این گروه در جشنواره فجر امسال احتساب شد که آثار این گروه بدون داشتن پروانه ساخت یا نمایش وارد بخش مسابقه شدند.

این امتیاز ویژه از همان زمان انتشار فراخوان جشنواره و درست در بند یازدهم مقررات عمومی لحاظ شد که برای تمامی فیلمهای متقاضی جشنواره شرط دارا بودن پروانه ساخت یا نمایش سینمایی ذکر شد اما در یک استثنای منحصربفرد فیلمهای هنروتجربه از این شرط معاف شدند.

این روند باعث شد فیلمهایی مانند “کوپال” و “اِو” بدون داشتن پروانه ساخت سینمایی به مهمترین بخش جشنواره یعنی سودای سیمرغ وارد شوند؛ اتفاقی که قطعا دلخوری کارگردانانی را موجب می شود که برای دریافت پروانه ساخت مدام در راهروهای ارشاد بالا و پایین رفته بودند.

ورود بدون پروانه ساخت یا نمایش به جشنواره و واگذاری تصمیم گیری درباره فیلمهای این گروه به دست اندرکاران هنروتجربه، به دست اندرکاران این گروه کاملا دولتی شمایل اداره نظارت داده و در صورت ادامه این روند، فیلمسازان مایوس از اداره نظارت به جای رفتن به دنبال تعامل با اداره نظارت مستقیما به سراغ هنروتجربه ایها می روند و می کوشند با لابی با آنها در جشنواره باشند.

آیا هدف سازمان سینمایی هم کم اعتبار کردن اداره نظارت است؟

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33410

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "ویژه خواری سوپرویژه هنروتجربه⇐فیلمهای هنروتجربه بدون پروانه ساخت یا نمایش وارد بخش مسابقه فجر شدند"

 1. لاله گفت:

  شعبه دوی اداره نظارت و حوزه هنری زده بود
  شعبه ۳ هم دست ایناست
  شعبه ۴ هم بدن مدرسه ملی سینما

 2. رها گفت:

  عجب
  ویژه خواری
  به توان ده

 3. صحرایی گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code