۱۱۰۷۱۴۰۲

واکنش عضو دیرین جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران به بیانیه‌ای که به‌نام تهیه‌کنندگان صادر شده: بيش از ۶۵درصد تهیه‌کنندگان مخالف این بیانیه هستند!/این بیانیه‌ها فقط مشکلات اهالی سینما را بیشتر می‌کند!/قوه قضائیه در ماه‌های اخیر سعی در تعامل با اهالی سینما داشته!/جاه طلبی را تعطیل کنید و از بیانیه‌پراکنی‌های شخصی دست بردارید

جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران

سینماروزان/محمد شاکری: انتشار بیانیه‌ای به‌نام شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در مخالفت با  حکم بدوی صادره بابت کشف حجاب یک بازیگر سینما با واکنش یک عضو دیرین جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران مواجه گردید.

حسین فرحبخش عضو باسابقه جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران -که نزدیک دوسوم تهیه‌کنندگان را در خود جای داده- با انتشار یادداشتی به طرح این پرسش پرداخته که چرا برای صدور بیانیه، نمایندگان تمامی صنوف تهیه‌کنندگی را دعوت نمیکنند و یک نفر به جای صدها نفر، تصمیم می‌گیرد.

متن یادداشت این عضو  جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران را بخوانید:

طبق آمار رسمی بیش از ۶۵ درصد تهیه‌کننده های سینمای ایران عضو جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران هستند و اینکه بی مشورت با جامعه صنفی تهیه‌کنندگان اقدام به ارائه بیانیه کرده‌اند، جای سؤال دارد؟ چرا بی استعلام از جامعه صنفی اقدام به انتشار بیانیه کرده اند؟چرا بدون جلب نظر جامعه صنفی تهیه‌کنندگان چنین بیانیه ای داده اند؟ چرا برای مسائل مهمتر از این، شورایعالی هیچ بیانیه ای نداده و حالا در واکنش به مساله‌ای که باید با رایزنی‌های بالادستی حل گردد، بیانیه داده؟

آیا ارائه بیانیه در واکنش به حکم اولیه بی همراهی جامعه صنفی و به‌نام کل تهیه‌کننده ها کار غیراخلاقی نیست؟ آیا فکر نمی‌کنند دادن این بیانیه مشکلات پیش روی این بانوی بازیگر محترم سینما را بیشتر کند؟

به نظر میرسد این بیانیه‌بازی فقط نتیجه جاه طلبی شخصی فردی است که میخواهد کل صنف تهیه‌کنندگی را مال خود کند ولی نتوانسته و نمی تواند و نخواهد توانست. جاه طلبی را تعطیل کنید و از بیانیه‌پراکنی‌های شخصی دست بردارید.

به صورت فراگیر هم که بنگریم این بیانیه ها فقط و فقط مشکلات سینمای ایران را بیشتر خواهد کرد.

واکنش حسین فرحبخش به بیانیه بازی در سینما

واکنش حسین فرحبخش به بیانیه بازی در سینما

متاسفانه چنین بیانیه هایی را پیشتر از سوی روسای خانه سینما هم دیده بودیم که نه تنها هیچ فایده ای به حال بدنه سینما نداشت که فقط مشکلات و هجمه ها را علیه سینما و سینماگران نجیب ایران بیش‌تر کرد. چنین بیانیه‌هایی ناشی از تاریخ مصرف گذشتگی بیانیه دهندگان است که به‌روز فکر نمی‌کنند.

سینمای ایران به اندازه کافی از حواشی اتفاقات اجتماعی سال قبل ضربه خورد و این بیانیه ها هم فقط و فقط سینمای ایران را بیشتر و بیشتر در تنگنا قرار می‌دهد و عامل آن می‌شود که بدخواهان بیشتر علیه سینما توطئه کنند!

قوه قضائیه در ماه‌های اخیر به شدت سعی در تعامل با اهالی سینما داشته و بیانیه دادن علیه حکم بدوی دستگاه قضا بدون رایزنی قبلی با مقامات، هیچ فایده‌ای ندارد.

امیدواریم رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان هرچه زودتر سعی در اصلاح مسیر کرده و اگر بناست کاری کند با حمایت تمام صنوف تهیه‌کنندگی باشد.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=76504

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code