۰۸۰۳۱۴۰۱

هشدارهای مدیر پردیس آزادی⇐اگر سینماها مجددا بسته شوند تا آخر ماه صفر(ابتدای آبان) امکان بازگشایی نخواهد بود!/تعطیلی مجدد سینماها، یک نابودی مطلق برای سینمای ایران رقم خواهد زد و حداقل سه سال زمان خواهد برد تا این صنعت دوباره جان بگیرد!!

سجاد+نوروزی

سینماروزان: با افزایش مجدد شیوع کرونا در کشور، سینماهای مشهد و کرج و کاشان تعطیل شده و شائبه‌هایی مختلف درباره تعطیلی مجدد سینماها در تهران و سایر نقاط کشور هم مطرح می‌شود.

سجاد نوروزی مدیر پردیس آزادی با تاکید بر آن که سینماها هیچ تاثیری در افزایش شیوع کرونا نداشته‌اند، تعطیلی مجدد سینما را مترادف بازگشایی بعد از ماه صفر(ابتدای آبان) و درنهایت نابودی مطلق سینمای ایران می‌داند.

مدیر پردیس آزادی به تسنیم گفت: اگر سینماها مجددا بسته شوند ما تا آخر ماه صفر(ابتدای آبان) سینماها را بازگشایی نخواهیم کرد چرا که اساساً ادامه کار با محدودیت دیگر موضوعیتی ندارد.

نوروزی ادامه داد: اگر در این دو سه ماه فرضی تعطیلی سینما فکر عاجلی برای صنعت سینما نشود به نظرم یک نابودی مطلق برای سینمای ایران اتفاق خواهد افتاد و قطعاً حداقل سه سال زمان خواهد برد تا این صنعت دوباره راه‌اندازی شود و جان بگیرد.

نوروزی با اشاره به جایگاه و نسبت سینما با مسأله کرونا و خیزش دوباره آن بیان کرد: بخشی از خیزش دوباره کرونا برمی‌گردد به رفتارهای پرخطر مردم در این یک ماه گذشته که همزمان بود با از سرگیری برخی از مشاغل و فعالیت‌ها. در آن دوره سینماها بسته بودند و در افزایش این خطر هیچ نقشی نداشتند.

نوروزی ادامه داد: نکته دیگر اینکه نه تنها سینماها در افزایش بیماری نقشی نداشتند که حتی به جرأت می‌گویم که هیچ صنفی از میان صنوف این کشور و مشاغل آن به اندازه سینما در رعایت پروتکل‌های بهداشتی موفق عمل نمی‌کردند. تمام مفاد بهداشتی و پزشکی پروتکل‌های توسط سینماداران رعایت شده است. در هر صورت ما تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با کروناییم و اگر این ستاد دستور به تعطیلی سینماها بدهد ما نیز سینمای خود را می‌بندیم. اما باید به این نکته هم اشاره کنم که ستاد ملی به دو مورد قبلی که گفته شد توجه کند یعنی اولاً در نظر داشته باشد که سینماها در افزایش این خطر نقشی نداشتد و دیگر اینکه سینماها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمره قبولی می‌گیرند.

نوروزی تاکید کرد: اکران آنلاین کمک خاصی به سینمای ایران نکرده و نخواهد کرد چون با شبکه قدرتمند قاچاق، اکران آنلاین به سودآوری نمی‌رسد. اگر مجموعه دولت سینما برایش مهم است بداند که اکران آنلاین تنها بخش بسیار کوچکی از صنعت سینما است و کارکنان سینمای ایران مانند چند سلبریتی پول‌ساز نیستند که درآمد بالایی داشته باشند. از مجموعه ۱۰ هزار نفری سینماگران کشور که با اعضای خانواده خود نزدیک به ۵۰ هزار نفر از این کشور را شامل می‌شوند، در این مدت چگونه معیشت خود را سامان دهند؟ تکلیف کارگران خدماتی سینما و دیگر کارکنان بخش تولید سینمای کشور در این مدت چه خواهد شد؟

 

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60977

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code