۲۰۱۱۱۴۰۱

شهرزاد در ساوه!!!

سینماروزان/اکبر نجفی: این چند جمله، تمام گفتگوی این روزهای اهالی علاقمند به بازیگری در شهرستان ساوه را شامل می‌شود؛

_شنیدی شهرزاد اومده ساوه؟
_جدی
_آره بابا
_وای بازیگر نمیخوان تا بریم تست بدیم؟
_چرا میخوان، با اونی که مسئولشه هماهنگ کردم، تو هم بیا بریم ولی به کسی نگیا….

این چند جمله، تمام گفتگوی این روزهای اهالی علاقمند به بازیگری در شهرستان ساوه را شامل می‌شود.

یکی نیست به این بی‌خبران از همه جا، بگوید که عزیزان من هر پروژه ای قبل از آغاز به کار، تیم خود را بسته است و نیازی به شما که سودای بازیگری در سر داری ندارد.
صرفا رد شدن از جلوی دوربین و یا چند جعبه انار جابجا کردن در بک گراند تصویر شما را بازیگر نمی‌کند.
اینها کار هنرور است نه شما که ادعای اشتغال در حرفه بازیگری را داری.
یا شما یازیگر هستی که با این حساب هنرور بودنت نوعی توهین به حرفه خودت محسوب می‌شود و یا اینکه ذاتا هنروری و حضورت در بازیگری اشتباه بوده که اگر این گونه است لطفا بعد از این در جایی خودت را بازیگر نخوان تا عوام در تشخیص این دو فریب نخورند.
تعجب من از آن دوست به ظاهر فرزانه ای است که این کارها را برای شما هماهنگ کرده تا شما بروید سر صحنه ی فیلمی که در خیلی از سکانس های آن حتی خود کارگردان نبوده و دستیارش فرمان حرکت را داده است.
گرفتن چند عکس سلفی با هنرمندان، نه تنها اینکه شما را بازیگر نمی‌کند بلکه توهین به شخصیت خود شماست.
بگذریم و نپردازیم به اتفاقاتی که برای تهیه کننده فصل یک سریال شهرزاد افتاده که خود جای بسی تامل دارد و زمینه ساز نگارش ده ها مقاله است.

باب شده که این روزها برای کمتر کردن هزینه ها، تهیه‌کنندگان باهوش پروژه را برای مدت کوتاهی به شهرستان بیاورند و عده ای هنرمند را که در سودای شهرتند، بی مزد و بی مواجب به کار گیرند و بعد که کارشان تمام شد راهشان را بگیرند و بروند.
نخ ندهید به اینها عزیزان من.
به اینها نخ ندهید…
بیشتر از این راجع به این پدیده نمی توانم چیزی بنویسم چرا که خود کرده را تدبیر نیست…
در انتها یک توصیه به دوستان سلفی بگیر که با بازیگران سلفی گرفته و به دنبال زدن برچسب هایی همچون من و دوست خوبم،من و استاد عزیزتر از جانم و من و عشقم و… به خودشان هستند، دوستان من شهرک سینمایی نزدیک است و در آنجا می توانید با همه دوستان خوبتان(هنرمندان بزرگ) سلفی بگیرید و دوستان خودتان را (هنرمندان بزرگ)به دیگران معرفی کنید!!!
البته ناگفته نماند خود من هم چند عکس با دوست عزیزتر از جانم بهزاد فراهانی، عمو عزت(انتظامی) و دوست دوران کودکی ام جمشید مشایخی(با ۴۵ سال اختلاف سن) دارم اما چون آنها مرا به عنوان یک دوست به رسمیت نمی‌شناسند هنوز در جایی به اشتراک نگذاشته‌ام. امیدوارم این مقاله برسد به دستشان تا این عکس ها روی دستم باد نکند. سلفی هایتان سبز و مانا.

اکبر نجفی
اکبر نجفی
image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۵:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30857

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "شهرزاد در ساوه!!!"

  1. یکی از شهروندان ساوه گفت:

    احسنت که حرف منو زدی واقعان شیر مادر حلالت
    من خودم چند صحنه کوچک کار کرده ام اتفاقان به من هم یکی از عوامل اصلی زنگ زد که بیا و بازی کن و….و حتی رفتم البته خداشاهدده نه برای بازی کردن بلکه فقط حرف دوست عزیزمان را زمین ننداخته باشم و حتی ایشان گردن بنده حق استاد شاگردی دارد رفتم من باب ادب و حتی چندی از عوامل دیدند دو دقیقه موندم این را گفتم به قول دوست عزیزمان گول نخورید هر کاری از ۳ ماه قبل میبندن و گول این حرف ها را نخورید یک خبر خوش دارم برای کسانی که عاشق بازیگری ان در ساوه
    دوره دوم ستاره بیست ا ز همین روزها اغاز میشه دوره اول که با حضور ۶۰۰۰ هزار بازیگر شروع شد و الان در یک چهارم نهایی و فینال ان هستیم که از بین ۲۰۰ بازیگر کل ایران کلید خواهد خورد و همین روزها پایان میابد انشالله نماینده خوبی در مرحله اول باشم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code