۱۱۱۱۱۴۰۱

روایت گلاب آدینه از برنده شدن در جشنواره‌ای که نه مخاطبانش را دیده، نه فیلمی در آن دیده، نه داورانش را دیده و نه جایزه نقدی نصیبش شده!!!

سینماروزان: گلاب آدینه بازیگر قدیمی سینمای ایران اخیرا با فیلمی به نام «آبجی» که دو سال بعد از ساخت هنوز در داخل هم نتوانسته اکران شود برنده جایزه بازیگری از جشنواره ای به نام پکن شده است.

به گزارش سینماروزان جالب است که منطبق با گفته های گلاب آدینه در «شرق» برخلاف رسم اغلب جشنواره های مطرح دنیا که معمولا بهترین ها در کنار تندیس، جایزه نقدی هم می گیرند سهم او از این جشنواره فقط یک مجسمه بوده! از آن جالبتر آن است که آدینه نه مخاطبان این جشنواره را دیده و نه فیلمی در آن دیده است!!!

گفتگوی گلاب آدینه را بخوانید:

جشنواره فیلم پکن، ‌چگونه جشنواره‌ای بود؟‌
در جشنواره فیلم پکن خیلی به ما خوش گذشت. نه کسی به ما گفت سلام‌علیکم و نه کسی گفت خداحافظ! ما را در هتلی خوب اقامت دادند و پذیرایی خوبی از ما شد، اما حتی یک فیلم هم ندیدیم!
  چرا؟
چون کیفی که مربوط به برنامه جشنواره و بلیت‌ها و… بود، ‌دیر به دستمان رسید و جدا از آن اصلا بلیتی در آن نبود! وقتی هم به راهنمایمان گفتیم، ‌گفتند شما نمی‌توانید فیلم خودتان را ببینید! دست‌آخر هم نفهمیدیم چه شد! حالا آنها سؤال ما را چگونه فهمیدند و ما هم پاسخ آنها را چگونه درک کردیم را بالاخره متوجه نشدم! خلاصه فقط فهمیدیم نمی‌توانیم فیلم ببینیم!
  با مردم هم برخوردی نداشتید؟
طبعا چون در سالن نمی‌توانستیم فیلم خودمان را ببینیم، درنتیجه مردم را هم ندیدیم! فقط یک روز جلسه مطبوعاتی برگزار کردند که در آن تعدادی خبرنگار حضور داشتند و ما هم شرکت کردیم. از نوع سؤالات مشخص بود که فیلم را پسندیده‌اند. بعد از آن هم در مراسم اختتامیه شرکت کردیم و جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کردم.
  اما هيئت داوران جشنواره از افراد شناخته‌شده سینما بودند. با آنها ملاقاتی نداشتید؟
انتخاب از سوی این هيئت داوران برایم خوشحال‌کننده بود. منتها در مراسم تا فارغ شدم، داوران جشنواره را ترک کرده بودند. فقط ملاقاتی کوتاه با آقای ژان رنو داشتم که ایشان اظهار خوشحالی کردند!
  جشنواره، ‌جایزه نقدی هم داشت؟‌
خیر. آنها اصلا جایزه نقدی ندارند؛ اما جایزه جشنواره یک مجسمه بسیار زیبا بود به نام «Tiantan Award» و در کنارش هم گواهی‌نامه جشنواره را با امضای بیل آگوست به من دادند… .

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۳:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37495

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code