۰۷۱۱۱۴۰۱

درخواست صریح شورای راهبردی سینما از حسن روحانی⇐سینما را از دور باطل اداره هیأتی برهانید/چاره کار، صنعتی کردن سینماست

سینماروزان: شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران که ترکیبی است از برخی سینماگران پیشکسوت ایرانی در تازه ترین بیانیه خود بر لزوم ارائه لایحه صنعتی شدن سینما به مجلس تأکید کرده و از رییس دولت دوازدهم خواسته است با ارائه این لایحه، سینما را از دور باطل مدیران هیأتی برهاند.

متن کامل بیانیه هفتم شورای راهبردی را بخوانید:

تقاضای صنعتی شدن سینما ، چند دفعه باید گفته و شنیده شود؟! چند بار سینماگران باید بر ضرورت این امر حیاتی اصرار بورزند! با چه مایه از پیگیری و سماجت و تا کی ؟ چند سال این نیاز سینما لایق بی توجهی ست؟! استدلال ها آورده و آمار و ارقام گفته شده و امروز صنعت سینما، مطالبه ای حقیقی و عام است. چه خوش باشد که در این دوره تازه ، سرانجام نوبت تحقق این بزرگترین آرزوی سینماگران فرا رسد.

از رئیس جمهور منتخب و هیئت محترم وزیران می خواهیم که با مصوبه قانونی شدن سینما به عنوان صنعت، به رونق و تأثیرگذاری سینما بیفزایند. خطرات و چالش های اقتصادی آن را با پشتیبانی بانک ها و بیمه، به حداقل رسانده و با شکوفایی سینما به جذب سرمایه و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم کمک کنند؛ و سرانجام مدیران سینمایی را به مدد ساختار صنعتی و علمی سینما از دور باطل اداره هیئتی این هنر ـ صنعت پیچیده ، وا رهانند.

زمان ، بی پروای ما می گذرد. دولت ها می آیند و می روند. بگذارید دولت سینما ، پاینده باشد.

 

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38681

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code