۱۵۱۱۱۴۰۱

تکذیب خبر فوت همبازی ایرج طهماسب+عکس

سینماروزان: عطاءالله بهمنش گزارشگر، مفسر و نویسنده قدیمی ورزش ایران که چند سالی به علت بیماری در منزل بستری بود و کمتر در میادین ورزشی دیده می شد این روزها به علت عارضه مغزی در بیمارستان بستری است.

به گزارش سینماروزان بستری شدن بهمنش در بیمارستان معطوف شد با انتشار شایعه ای درباره درگذشت ایشان؛ شایعه ای که خیلی زود هم تکذیب شد.

بهمنش از قدیمی ترین نویسندگان، مفسران و گزارشگران رسانه های ورزشی ایران بوده که فعالیت خود را از ابتدای دهه سی شروع کرد و نخستین گزارش زنده ورزشی رادیو را در سال ۱۳۳۷ انجام داد.

بهمنش نویسندگی را از دی ماه ۱۳۳۰ در مجله ورزشی «نیرو و راستی» شروع کرد. او در سال‌های ۱۳۳۳ تا ۱۳۳۷ در نشریه امید ایران می‌نوشت و پس از آن نیز از نویسندگان اصلی هفته ‌نامه کیهان ورزشی به شمار می‌آمد و با نشریاتی همچون روزنامه اطلاعات، گلبانگ، روزنامه ری، ایران ورزشی نیز همکاری داشت. وی چند سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

عطاءالله بهمنش سابقه بازیگری هم داشت و از جمله در یکی از معدود درامهای ورزشی تاریخ سینمای ایران با عنوان «خط پایان» که محمدعلی طالبی آن را ساخته بود ایفای نقش کرده بود.

در «خط پایان» که فیلمنامه آن براساس طرحی از محمدعلی سپانلو شاعر معاصر نگاشته شده بود و غلامرضا موسوی تهیه کننده باسابقه علاوه بر مدیریت تولید به عنوان همکار سناریست حضور داشت، ایرج طهماسب نقش اصلی را بازی میکرد و بهمنش هم به عنوان یک گزارشگر باسابقه ایفای نقش کرده بود.

مرجان مدرسی خواهر برادران مدرسی و همسر ایرج طهماسب هم بازیگر زن فیلم بود.

عطاء بهمنش
عطاء بهمنش
image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38920

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code