۱۴۰۴۱۴۰۱

تعلل در تغییر درجه سینماها منجر شد⇐تعطیلی مجدد تمامی سینماهای تهران بمحض نارنجی شدن پایتخت!

تعطیل+شد

سینماروزان/نسترن حسینی: تعلل در تغییر درجه کرونایی سینماها از سه به دو موجب شد بلافاصله بعد از نارنجی شدن تهران، سینماهای پایتخت تعطیل شوند.

نارنجی شدن تهران، سینماها را مجددا به تعطیلی واداشته آن هم در حالی که حتی در دوران کرونایی، به زحمت بیست درصد ظرفیت سینماها پر می‌شود و در این شرایط اگر درجه سینماها، دو میشد این تعطیلی رخ نمی‌داد.

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی درباره تعطیلی سینماها گفت: تعطیلی سینما بر اساس تصمیماتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گیرد یعنی به صورت اتوماتیک این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در درجه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها هم درجه بندی سه را دارند دچار تعطیلی می‌شوند، متأسفانه سینماها هنوز علی‌رغم درخواست سازمان سینمایی، تبدیل به گروه شغلی درجه دو نشده‌اند به همین ترتیب مادامی که شهرها نارنجی هستند، سینماها را باید تعطیل کنند.

وی با بیان اینکه سینماها در شهرهای قرمز قطعاً تعطیل است، اظهار کرد: بازگشایی مجدد سینماها منوط به این است که وضعیت شهرهای نارنجی به زرد یا آبی تغییر کند. شهر تهران تا روز گذشته زرد بود. با توجه به اینکه وضعیت شهر در حالت نارنجی قرار دارد ما باید گوش به فرمان ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم. از همین رو بازگشایی سینماها هم بر عهده ما نیست و به تصمیم‌گیری این ستاد مربوط می‌شود.

فرجی درباره آغاز تعطیلات سینماها توضیح داد: با توجه به وضعیت شهر باید از دوشنبه ۹ فروردین‌ماه سینماها تعطیل شود.

مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی گفت: هر استانی ستاد مبارزه با کرونا دارد به همین ترتیب اگر شهری به حالت نارنجی دربیاید آن شهر تعطیل می‌شود.

وی درباره فیلم‌های اکران شده در ایام نوروز اظهار کرد: در این موقعیت بیشترین آسیب را فیلم‌ها می‌بینند. به همین دلیل خیلی‌ها دوست نداشتند فیلمشان اکران نوروزی شود چون وضعیت فعالیت سینماها مشخص نبود، به هر حال تصمیم‌گیری‌ها به صورت یکباره اتفاق می‌افتد. بدیهی است در چنین شرایطی در مرتبه اول فیلم‌ها بیشترین آسیب را می‌بینند، سینماها هم که دائم الضرر شده‌اند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63506

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code