۱۰۰۳۱۴۰۲

بعد از دلجویی رییس اوقاف شهرری از یک بازیگر⇐ای کاش یکی هم پیدا شود و از سینماگران گرفتار فیلمسوزی دلجویی کند!/آقایان رییس! ارگانهای چنبره زده بر بیت‌المال، به بوسه شما نیاز ندارند؛ دست سینماگران گرفتار فیلمسوزی را بگیرید

سینماروزان/مسعود احمدی: رییس اداره اوقاف شهرری با دعوت از ارژنگ امیرفضلی که اخیرا با انتشار پستی در فضای مجازی نسبت به آسیب رسیدن به مزار پدرش در جریان تخریب قبور امامزاده عبدالله معترض شده بود، از او دلجویی کرد و توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش سینماروزان این اتفاق را بگذارید کنار انفعال مدیران سینمایی نسبت به اعتراضاتی که ماههاست به آشفتگی اکران وجود دارد! باز کردن ورودی اکران در نیمه دوم سال و روی پرده فرستادن انبوهی فیلم موجب شد بسیاری از محصولات سینمایی گرفتار کمبود سالن و سانس و در نهایت فیلمسوزی شوند.

از علیرضا داوودنژاد و مهدی صباغ زاده تا حسین فرحبخش و محمد احمدی و از نیکی کریمی و حبیب اسماعیلی تا امیرحسین شریفی، داریوش باباییان، محمد نیک بین و جهانگیر کوثری و بسیاری دیگر در این پنج ماه مدام به انتقاد از اوضاع اکران پرداختند اما دریغ از برگزاری یک محفل دلجویی صوری برای مرهم گذاشتن بر زخم فیلمسوزی!

شاید همین بی تفاوتی مدیران سینمایی به اوضاع اکران بود که باعث شد احمد نجفی توشه بازیگری خود را محملی کند برای تولید فیلمی با عنوان «گل گیری در شورای اکران»!! فیلمی که بازخوردهای فراوانی هم یافت.

آیا نمی شد همان طور که رییس اوقاف شهرری در کمترین فاصله بعد از اعتراض به دلجویی از ارژنگ امیرفضلی پرداخت، مدیران دولتی سینما هم که در حال ارتزاق از بودجه های عمومی هستند از همان نخستین انتقادات، باب گفتگو برای حل ضربتی مشکل تراکم اکران را می گشودند؟؟

آیا امکان این وجود نداشت مدیران سالها عقب افتاده از سیکل مدیریتی روز که به ناگاه به مدیریت سینما رسیده اند در کنار بوسه هایی که برای ارگانهای متمول متصل به بیت المال می فرستند دست فیلمسازان مستقل گرفتار فیلمسوزی را می گرفتند؟؟؟

یک دلیل این اهمال ناشی از متصدیان واپسگرای روابط عمومی سینما بود که به جای اطلاع رسانی صحیح به مافوق، مدام به سرپوش گذاشتن بر مشکلات و خودشیرینی پرداختند تا جایی که خودشان هم معزول شدند…

اکران۹۶ کاملا از دست رفت و چند فیلمساز ورشکسته روی دست سینما ماند؛ آقایان رییس! به بقای سینما که هیچ؛ اگر به بقای خودتان می اندیشیدید سال ۹۷ را تبدیل کنید به سال گفتگو با منتقدان راستین و نه مجیزگویانی که با مشاوره های نادرست، فیلمسوزی را بر اکران ۹۶ آوار کردند!

ارژنگ امیرفضلی-اوقاف شهرری
ارژنگ امیرفضلی-رییس اوقاف شهرری
image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۶:۲۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48012

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "بعد از دلجویی رییس اوقاف شهرری از یک بازیگر⇐ای کاش یکی هم پیدا شود و از سینماگران گرفتار فیلمسوزی دلجویی کند!/آقایان رییس! ارگانهای چنبره زده بر بیت‌المال، به بوسه شما نیاز ندارند؛ دست سینماگران گرفتار فیلمسوزی را بگیرید"

 1. حسنک وزیر گفت:

  مدیریت مرعوب ننمیتونه کاری از پیش ببره
  مدیر باید کاریزماتیک باشه
  مدیر فرهنگی باید طوری رفتار کنه که حرفش حجت باشه
  نه اینکه امضایش هم پای پروانه نمایش بی اعتبار باشه

 2. چنگیر بزاتی گفت:

  به نظرم حیدریان موندگار نیست
  و عنقریبه که یکی دیگه رو بیارن جاااش
  این بنده خدا اصلا کمک نکرد به صنف سینما

 3. مصیری گفت:

  مدیری که دو دهه دور بوده از مدیریت
  معلومه که آچمز میشه و نمیتونه هندل کنه مشکلاتو
  وگرنه یه نظارت اصولی بر اکران کار سختی نبود؟

 4. حاتم دوانی گفت:

  آیا امکان این وجود نداشت مدیران سالها عقب افتاده از سیکل مدیریتی روز که به ناگاه به مدیریت سینما رسیده اند در کنار بوسه هایی که برای ارگانهای متمول متصل به بیت المال می فرستند دست فیلمسازان مستقل گرفتار فیلمسوزی را می گرفتند؟؟؟»
  جانا سخن از زبان ما میگویی
  درود بر سینماروزان که در انبوه رسانه های ارگانی و رانتی و دولتی و شبه دولتی سعی میکنه جانب اعتدال و بگیره
  اعتدال به این میگن که راستی رو بگی تا مدیر مملکتی که با بودجه مردم داره زندگی میکنه سره رو تشخیص بده از ناسره

 5. ابی گفت:

  باورنکردنیه
  که از نیکی کریمی تا حسین فرحبخش و احمد نجفی و صباغ زاده و… همه ناراضین از اکران
  و اقای حیدریان کاملا سکوت کرده

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code