۰۸۱۱۱۴۰۰

با تأییدیه سازمان، قیمت بلیت سینماها در شهرستانها ثابت ماند اما چون پایتخت‌نشینان غرق در رفاه هستند(؟)شورای اکران دستور به افزایش قیمت بلیت سینما در سال۹۸ داد⇐سقف قیمت بلیت در تهران به ۲۰هزار تومان رسید!!/اگر بلیت ارزان میخواهید، از تهران خارج شوید!!

سینماروزان: با تأییدیه سازمان سینمایی بر طرح شورای صنفی نمایش مبنی بر افزایش و در عین حال شناور شدن قیمت بلیت سینماهای تهران در سال۹۸، ارقام بلیت برای سینماهای مختلف در سال آینده اعلام شد. البته افزایش بهای بلیت فقط برای تهران است و سینماهای شهرستان افزایش قیمت ندارد!! چرا؟ چون تهرانیها غرق در رفاه هستند؟؟

با احتساب ۹درصد مالیات ارزش افزوده که باید از جیب مخاطب بخت برگشته برود، سقف قیمت بلیت برای سینماهای مدرن تهران در بهترین روزهای هفته که تعطیلات باشد به ۲۰هزار تومان رسید و این سقف برای سینماهای درجه دو ۱۱ هزار تومان است!!

ارقام بلیت برای سینماهای مختلف تهران بدون احتساب مالیات ارزش افزوده به شرح زیر است:

–قیمت بلیت در سینماهای مدرن در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ۱۳ هزار تومان، روزهای سه‌شنبه (نیم‌بها) ۹ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۸ هزار تومان خواهد بود.
 –بهای بلیت سینماهای ممتاز در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداکثر ۱۱ هزار تومان، روزهای سه‌شنبه (نیم‌بها) ۷ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۳ هزار تومان است.
قیمت بلیت در سینماهای درجه یک در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداکثر ۹ هزار تومان، روزهای سه‌شنبه (نیم‌بها) ۵۵۰۰ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۱ هزار تومان خواهد بود.
قیمت بلیت در سینماهای درجه دو نیز در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداکثر ۷ هزار تومان، روزهای سه‌شنبه (نیم‌بها) ۵ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۰ هزار تومان تعیین شده است.
مبالغ فوق بدون احتساب مالیات بر ارزش‌افزوده تعیین شده لذا سینماداران باید براساس قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، با افزودن ۹ درصد مالیات به ارزش‌افزوده اقدام کنند که به این ترتیب مثلاً قیمت بلیت ۱۸ هزار تومانی به حدود ۲۰ هزار تومان می‌رسد.
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55391

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code