۱۷۰۹۱۴۰۱

اندرزهای کیهان به مدیران تلویزیون درباره چگونگی تولید “پایتخت۷”

سینماروزان: اگرچه برخی عوامل سریال “پایتخت” و ازجمله محسن تنابنده مدعی شده بودند “پایتخت۶”، آخرین کار آنها برای تلویزیون خواهد بود ولی با انتشار اخبار مربوط به تولید فصل هفتم مشخص گشته این ادعاها دربرابر عایدی مالی ناشی از این سریال، هیچ است.

خبر تولید فصل هفتم “پایتخت” با واکنش روزنامه کیهان مواجه شده که اندرزهایی به مدیران تلویزیون داده است.

متن توصیه‌های کیهان را بخوانید:

پیش‌تولید سریال «پایتخت ۷» در حالی آغاز شد که هنوز حواشی فصل قبلی این مجموعه فراموش نشده است.

فصل هفتم مجموعه تلویزیونی «پایتخت» در حالی برای نوروز سال ۱۴۰۰ تولید خواهد شد که در فصل قبلی این سریال، اتفاقات تلخی رخ داد که در نهایت به واکنش رئیس سازمان صداوسیما و هشدار وی درباره نقش ستون پنجم فرهنگی دشمن در انحراف محتوایی این سریال منجر شد!

نکته قابل تأمل این است که کلید خوردن هفتمین فصل از این سریال با بازپخش فصل‌های قبلی «پایتخت» از شبکه آی‌فیلم همراه شده است. این شب‌ها، سریال «پایتخت» از قسمت اول فصل نخست تا پایان فصل ششم، بدون‌وقفه و پشت‌سر هم در حال نمایش است. این اتفاق، فرصتی برای ارزیابی تغییرات و مقایسه کیفیت و محتوای این سریال در طول زمان است؛ مدیران سیما و دست‌اندرکاران نظارت کیفی و تولیدی این سریال می‌توانند به عینه ببینند که سریال «پایتخت» چگونه از یک روایت خانواده‌محور بر پایه عشق و همبستگی خویشاوندی و اقلیمی، رفته‌رفته، در سه فصل آخر، مشابه فیلم‌های شبه‌روشنفکرانه به تقابل خانوادگی و گسست نسل‌ها و مهاجرت و… آلوده شد!

می‌توان با مقایسه این فصل‌ها به‌طور آشکار مشاهده کرد که سریال «پایتخت» در فصل‌های ابتدایی چگونه به زیبایی‌های احترام به بزرگ‌تر می‌پرداخت اما در دو فصل اخیرش کار را به برخورد فیزیکی و فحاشی اعضای خانواده و خویشاوندان علیه یکدیگر رساند!

ناظر کیفی و مشاوران تولید سریال «پایتخت» باید بررسی کنند که چه اتفاقاتی باعث شد تا آدم‌های ساده و بی‌آلایش فصل‌های اول این سریال که نفرت از مال حرام را به مخاطب آموزش می‌دادند، در فصل آخر، کار خلاف و ریاکاری و فریب برای رسیدن به پول بیشتر را به مردم آموزش دادند؟

با توجه به اینکه «پایتخت ۷» هنوز در مرحله پیش‌تولید قرار دارد، می‌توان با درایت در انتخاب عوامل و نظارت بر مراحل مختلف تولید و تصویربرداری، مانع از تکرار اجرای خواسته‌های «ستون پنجم فرهنگی دشمن» در این سریال شد و آن را به هدیه نوروزی سیما به مردم تبدیل کرد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۷:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62395

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code