۰۷۱۱۱۴۰۱

انتقاد رضا عطاران از سوءاستفاده در آموزشگاه‌های بازیگری

سینماروزان: رضا عطاران بازیگر و کارگردان ایرانی که در آثارش برخی از نابازیگران و بازیگران کمتر دیده شده را به بازیگرانی شیرین و مخاطب پسند بدل کرده است اعتقادی به سیستمهای آموزش بازیگری در ایران ندارد.

به گزارش سینماروزان رضا عطاران در حاشیه نمایش فیلم «چه خوبه برگشتی» در کیش درباره‌ی ارزیابی‌اش از وضعیت هنرجویان حوزه سینما گفت: پیش‌بینی این امر بسیار سخت است زیرا تعداد متقاضیان نسبت به جمعیت کشور بسیار بالاست، این در حالی است که نیاز سینما به این حد نیست به همین خاطر گاها از این توجه مردم به سینما سوءاستفاده می‌شود.

این بازیگر  ادامه داد: برگزاری برخی از کلاس‌های آموزشی که نه کیفیت دارد و نه شرایط خوبی یکی از این نمونه‌های سوءاستفاده است. کلاس‌هایی که صرفاً در جهت درآمدزایی انجام می‌شود لذا من فکر نمی‌کنم که این‌گونه اقدامات تأثیری بر آینده سینمای ایران داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در آینده نیز قصدی برای آموزش بازیگری ندارد، افزود: باید شکل آموزش دچار تغییر شود، یعنی افراد برای آموزش انتخاب شوند نه اینکه هرکسی توانست پول پرداخت کند انتخاب شود و فکر کند صرفاً با این کلاس‌ها می‌تواند موفق شود.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29165

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code