۰۷۱۱۱۴۰۱

اعلام برائت شورایعالی تهیه‌کنندگان از تهیه‌کنندگی یک مجری تلویزیون⇐ما به احسان علیخانی مجوز تهیه‌کنندگی نداده‌ایم/احتمالا ارشاد به او مجوز داده!!/ با آوردن منابع مالی نامشان به‌عنوان تهیه‌کننده در تیتراژ آمده!

سینماروزان: در تیتراژ فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» نام احسان علیخانی مجری تلویزیون که بیشتر وی را با برنامه رمضانی «ماه عسل» می‌شناسیم در کنار علی جلیلوند به عنوان تهیه‌کننده آورده شده بود و مشخص هم نبود که مجوز تهیه کنندگی علیخانی را اداره نظارت ارشاد صادر کرده یا شورایعالی تهیه کنندگان؟

به گزارش سینماروزان مهرداد فرید دبیر شورایعالی تهیه کنندگان سوال  در در پاسخ به این پرسش که آیا احسان علیخانی به عنوان تهیه کننده از سوی این شورا تایید شده است یا خیر به «مهر» گفت: شورایعالی تهیه کنندگان هیچگاه تقاضایی از سوی احسان علیخانی برای تهیه کنندگی نداشته است که بخواهد آن را تایید و یا تکذیب کند. احتمالا این مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این فرد صادر شده است.

وی ادامه داد: تا آنجا که من می دانم علیخانی تا امروز سابقه تهیه کنندگی در سینما نداشته است و عضو هیچ صنف تهیه کنندگی هم نبوده است. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ما این قول را داده بود که برای صدور مجوز تهیه کنندگی اول، از شورایعالی تهیه کنندگان برای تایید مهارت افراد در این زمینه استعلام کند.

دبیر شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران تاکید کرد: تهیه کنندگی در سینما یک مهارت و دانش است. ما معتقدیم فرد باید سال ها در سینما در مقام مدیر تولید، مدیر تدارکات، کارگردان، دستیار کارگردان زحمت کشیده باشد و با فضای سینما آشنا باشند تا به عنوان تهیه کننده فعالیت خود را آغاز کند و نمی توان ناگهانی یک فرد را به عنوان تهیه کننده به سینما معرفی کرد.

فرید در پایان گفت: گاهی هم فرد مورد نظر به اسپانسرها و منابع مالی دسترسی دارد که با آوردن آنها در پروژه، کارگردان لطف می‌کند و نام او را به عنوان تهیه کننده در تیتراژ فیلم می‌آورد. باز هم تاکید می کنم که هیچ تقاضایی از سوی احسان علیخانی به شورایعالی تهیه کنندگان ارائه نشده است.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34525

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code