۱۶۰۵۱۴۰۱

ادعای یک عضو شورای صنفی نمایش و همزمان شریک شرکت پخش «عصبانی نیستم»⇐اداره کل سینمای حرفه‌ای از دادن پروانه سالنهای «عصبانی نیستم» خودداری کرد⇔پرسش: مدیر اداره کل سینمای حرفه‌ای کیست؟⇐پاسخ: محمدرضا فرجی که برادرش مدیر پخش «حوزه هنری» و در عین حال سخنگوی شورای اکران است!

سینماروزان: در روندی منطقی و بعد از روی پرده رفتن اولین خروجی کمیته بازبینی که «خانه دختر» باشد پیش بینی می شد فیلمهای دیگر مجوزگرفته در کمیته بازبینی هم شرایط اکرانشان تسهیل شود با این حال هنوز قرارداد اکران دو فیلم «عصبانی نیستم» و «آشغالهای دوست داشتنی» در شورای صنفی نمایش ثبت نشده است.

به گزارش سینماروزان سخنگوی شورای صنفی مدعیست قرارداد این دو فیلم به شورا ارائه نشده ولی تصاویر و فیلمها حاکیست که کارگردانان فیلمها در آخرین جلسه شورای صنفی نمایش حضور داشته و بر حق قانونی خود مبنی بر ثبت قرارداد اکران این دو فیلم تأکید کرده اند.

غلامرضا موسوی از اعضای شورای صنفی نمایش که در هفته های اخیر اظهاراتش درباره عدم وجود فیلمسوزی پاییزی علیرغم انتقادات فراوان سینماگران، علامت تعجبهای زیادی را در ذهن مخاطبان ثبت کرد در گفتگو با «شرق» مدعی شده که مشکل اصلی عدم ثبت قرارداد اکران «عصبانی نیستم» عدم صدور پروانه سالنها از سوی ارشاد بوده است و مدیرکل سینمای حرفه ای پروانه سالنهای فیلم را صادر نکرده است.

غلامرضا موسوی که از شرکای شرکت پخش فیلمیران هم هست بیان داشت: معمولا وقتی فیلمی متقاضی اکران می‌شود، در درجه اول نیاز به دریافت پروانه نمایش دارد که بر اساس گفته آقای داروغه‌زاده، پنج فیلم که مدتی توقیف شده بودند، بار دیگر پروانه نمایش دریافت کردند. در اواخر دولت یازدهم و با حضور دکتر صالحی‌امیری، فیلم‌هایی که مشکل اکران داشتند بازبینی شدند و پنج فیلم پروانه نمایش گرفتند و شورای صنفی نمایش برای کمک به فیلم‌هایی که به‌لحاظ سرمایه خواب چندساله داشتند، مشخص کرد که هرکدام از این فیلم‌ها که پروانه نمایش دریافت کرده‌اند می‌توانند متقاضی اکران شوند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: فیلم «خانه دختر» پروانه نمایش دریافت کرد و متقاضی اکران شد و بعد از آن هم صحبت از اکران فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان شد و بعد از اصلاحات، پروانه نمایش فیلم صادر شد. صحبت از این بود که این فیلم‌ها با فاصله از هم و در گروه آزاد اکران شوند. ١٢ مهرماه قرار بود «عصبانی نیستم» اکران شود، اما اداره کل سینمای حرفه‌ای از دادن پروانه نمایش سینماها خودداری کرد و درعین‌حال پروانه کلی اکران فیلم صادر شده است.


موسوی ادامه داد: مشکل اصلی اکران این دو فیلم درحال‌حاضر همین موضوع است و سؤال اینجاست که اگر قرار بود این دو فیلم مجوز نگيرند، به چه دلیل اصلاحیه خوردند؟ برای من مشخص نیست چرا وزارت ارشاد پروانه سالن‌های این فیلم را صادر نمی‌کند؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45575

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code