۰۷۱۱۱۴۰۱

آقای ایوبی! آخرین توصیه هاشمی به شما چه بود؟

سینماروزان/مهدی فلاح‌صابر: درگذشت علی اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سبب ساز آن شد که به مانند بسیاری از این گونه درگذشتها، مدیران سینمایی مملکت هم برای عقب نماندن از آحاد جامعه(!) پیامهای تسلیت صادر کرده و عکسهای یادگاری خویش با آن مرحوم را منتشر کنند.

به گزارش سینماروزان در این بین واکنش حجت‌ا.. ایوبی رییس سازمان سینمایی از همه قابل تأمل تر به نظر می‌رسید؛ ایوبی با انتشار تصویری از خود که در برابر هاشمی رفسنجانی سر تعظیم فرود آورده کوشید خود را در زمره دوستداران این شخصیت جای دهد.

عکسی که ایوبی منتشر کرد مربوط می‌شد به آذرماه امسال که رضا صالحی امیری وزیر جدید ارشاد به همراه معاونان خود و از جمله ایوبی دیداری با هاشمی رفسنجانی داشت.(اینجا را بخوانید)

در گزارشهای رسمی منتشر شده از این دیدار و البته گزارش درج شده در رسانه رسمی مجمع تشخیص مصلحت نظام این طور آمده بود که ایوبی در دیدار با هاشمی، توضیحات ویژه‌ای درباره تلاشهای سازمان تحت امرش برای اکران «رستاخیز» ارائه داد.

توضیحات ایشان در دیدار مذکور را که بگذاریم کنار صحبتهای دو ماه پیشتر هاشمی در دیدار با عوامل «رستاخیز» پرسش اصلی رخ می‌نماید؛ هاشمی رفسنجانی مهرماه امسال در دیدار با عوامل تولید «رستاخیز» ضمن بلامانع دانستن اکران «رستاخیز» به مقامات دولتی توصیه کرد هر چه زودتر شرایط اکران اثر فراهم شود.(اینجا را بخوانید)

با این حال حدودا ۳ ماه بعد از دیدار هاشمی با عوامل و بیش از یک ماه بعد از دیدار با وزیر و معاونانش و تا لحظه درگذشت هاشمی نه تنها اتفاق تازه‌ای برای «رستاخیز» نیفتاد بلکه شرایط در جهتی پیش رفت که همگان ایمان آورند با محافظه‌کاری برآمده از کمبود عقبه سینمایی مدیران فعلی سینما، اکران این فیلم لااقل در دولت فعلی محال است.

مدتی بعد از درگذشت هاشمی و با انتشار تلگرامی تصویری که ایوبی از خضوع خویش در برابر هاشمی منتشر کرده است در کنار طرح این پرسش که اگر همان دیدار -بیشتر مرتبط با «رستاخیز»- هم نبود آن گاه آقای رییس کدام قاب را به بهانه درگذشت منتشر می‌کرد سوالی دیگر پررنگتر می‌شود و آن هم اینکه آقای ایوبی! عاقبت توصیه‌ای که هاشمی برای اکران «رستاخیز» داشتند چه شد؟

هاشمی در دیدار با عوامل «رستاخیز»
هاشمی در دیدار مهرماه با عوامل «رستاخیز»
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33622

بعدش؟

مطالب مرتبط

9 نظر برای مطلب "آقای ایوبی! آخرین توصیه هاشمی به شما چه بود؟"

 1. sadr گفت:

  قطعا ایوبی یکی از شل و ول‌ترین روسای سازمان سینمایی است که این نظام به خود دیده و بود و نبودش هیچ توفیری برای سینمای ایران نداره!!!

 2. نسترن دیبا گفت:

  خیلی دوست دارم بدونم ایوبی تو دیدار با هاشمی
  چه شعری رو براش خوند؟؟
  اخه ایشون هر جا میره یه بیت شعر هم میخونه
  به نظرم بهتر بود می شد رییس فرهنگستان ادب و هنر تا اینکه
  بشه رییس سینما

 3. محمد بادکوبه گفت:

  اون علی قائم اونجا چه میکنه؟؟؟
  این یارو چیکاره اس واقعا؟؟؟
  مدیر تولید؟ تهیه کننده؟
  هم با پوراحمده هم با حاتمی کیا
  خیلی دلم میخواد بفهمم جریانش چیه

  • رضا گفت:

   قائم مقامی تنها مدیر تولید سینماست که جایزه فجر و خانه سینما داره و سالها در مراسم های مختلف مرحوم هاشمی رفسنجانی و نماز جمعه دیذه میشد . با همه کارگردانهای سرشناس مثل حاتمی کیا . درویش . ظوراحمد و ملاقلی پور کار کرده

 4. طوفان گفت:

  واقعا اگه همین یه عکسو هم ایوبی نداشت چی منتشر میکرد
  بعد از فوت هاشمی؟
  لابد شعر میگفت

 5. حمید رضا گفت:

  بابا ول کنید این بحثای حاشیه ای رو …. بالاخره رستاخیز اکران میشه یا نه ؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code