۱۱۰۳۱۴۰۲

۳ روز بعد از افشاگری «جوان» درباره مانع اصلی تولید سریال «موسی(ع)»⇐حالا حمله «رجانیوز» به تیم تولید «موسی(ع)⇔این حمله ساعاتی پس از انتشار، کاملا فرمت شد!!!

سینماروزان: همین ۳ روز قبل بود که روزنامه اصولگرای «جوان» در گزارشی پیرامون چرایی عدم تولید سریال «موسی(ع)» به حضور مشاوری در سازمان اشاره کرده بود که مخالف سفت و سخت تولید این پروژه است؛ مشاوری که از او با «ع.ن» یاد شده بود.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان صبح امروز رسانه اصولگرای «رجانیوز» در تحلیلی که میتوانست واکنشی باشد به گزارش «جوان» به انتقاد تند و تیز از حضور جمال شورجه و احمد میرعلایی در قامت کارگردان و تهیه کننده این سریال پرداخت.

در این گزارش که تیتر اصلی آن «چرا نمی توان به تیم فعلی سریال موسی (ع) اعتماد کرد؟» بود با اشاره به کارنامه تهیه کننده و کارگردان این سریال این طور نتیجه گیری شده بود که کار تولید این سریال باید از آنها گرفته شده و به شخصی دیگر سپرده شود.

اما عجیب آنجا بود که این تحلیل ساعاتی بعد از انتشار از خروجی «رجانیوز» حذف شد و کلیک بر روی عنوان، مخاطب را با این پیام روبرو میکرد که «صفحه موردنظر یافت نشد!»

آیا این حذف به درخواست جمال شورجه و احمد میرعلایی صورت گرفته؟؟؟ یا آن که مدیران سازمان صداوسیما از چنین تحلیلی خوششان نیامده؟

جواب این پرسشها مشخص نیست اما برای آن که بدانید در گزارش موردنظر چه آمده بود که باعث شد ساعاتی بعد از انتشار فرمت شود، متن زیر را بخوانید:

در خبرها آمده است که این تیم برای تولید این سریال مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان را از صدا و سیما مطالبه کرده اند. مبلغی که این تیم مدعی است به دلیل اینکه قرار است سریال در تراز جهانی ساخته شود تا این حد بالا در نظر گرفته شده است. جمال شورجه مدعی شده است که پیگیری ساخت سریال موسی (ع) توسط وی وصیت مرحوم سلحشور است و وی با تمام توان برای انجام این وصیت تلاش خواهد کرد. از طرفی شورجه خود را میراث دار سلحشور و اولین گزینه برای کارگردانی این سریال به حساب می آورد.

این کارگردان پیشکسوت سینمای و تلویزیون اگر چه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی عمری را در راه نمایش معارف انقلاب و دین بر پرده سینما و یا در قاب تلویزیون گذاشته است اما در یک دهه ی اخیر هرگز موفق به ساخت یک اثر قابل اعتنا نشده است. فیلم سینمایی «۳۳ روز» به عنوان آخرین اثر ساخته شده توسط این کارگردان یک فیلم به شدت ضعیف و آشفته بود که نه در اکران مورد توجه قرار گرفت و نه بعد ها دیگر خبری از آن شنیده شد. احمد میرعلایی نیز که به عنوان تهیه کننده در این سریال حضور دارد ۴ سال به عنوان مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در دولت دهم مشغول به کار بود. دورانی که در آن فیلم حامی فتنه ی «آشغال های دوست داشتنی» با بودجه ی این نهاد و به تدبیر وی تولید شد.

مطمئناً تولید سریالی در خصوص حضرت موسی (ع) به عنوان پیامبری که زندگی اش قصه های تأمل برانگیزی برای دنیای امروز دارد وظیفه و رسالت صدا و سیمای جمهوری اسلامی است. اما بد نیست قدری محتاطانه تر در خصوص پولی که قرار است از بیت المال و آن ها در این وضعیت بد مالی صدا و سیما هزینه شود رفتار کرد. از آنجایی که نه شورجه امروز کارگردانی است که بتوان برای تولید این اثر مهم به او اعتماد کرد و همچنین کارنامه ی کاری اخیر میرعلایی در فارابی کارنامه ی پر از ابهام و پرسشی به حساب می آید بهترین تدبیر این است که طرح این دوستان توسط سازمان خریداری شود و ساخت این سریال به کارگردانان آماده تر و خوش دست تری همچون شهریار بحرانی یا داود میرباقری سپرده شود. با این کار می توان امیدوار بود که با مبلغی به مراتب کمتر سریال ویژه و تاریخ سازی برای تلویزیون آماده شود.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39286

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code