۰۸۱۱۱۴۰۱

۳ آقازاده به جشنواره راه یافتند/۲ آقازاده از جشنواره حذف شدند+عکس

سینماروزان: حضور آقازادگان سیاسی-اقتصادی در سینما در سالهای اخیر رشد بیشتری داشته است و اگر یک دهه قبل این حضور در لفافه و بدون نام بردن و از طریق تأسیس شرکتهایی کم نام و نشان صورت می گرفت در سالهای اخیر این حضور کاملا پررنگ و بی واسطه است.

به گزارش سینماروزان در میان متقاضیان حضور در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر نیز دست کم نام ۵ آقازاده به چشم می خورد که از میان آنها ۳ آقازاده به جشنواره راه یافتند و ۲ آقازاده حذف شدند.

فیلمهای داستانی «فصل نرگس»، «چراغهای ناتمام» و مستند «ناپدید» که به ترتیب توسط نگار آذربایجانی، مصطفی سلطانی و فرحناز شریفی ساخته شده اند، سه فیلم حاضر در جشنواره اند که ردّپای پررنگ آقازادگان در تولید آنها به چشم می خورد.

دو فیلم داستانی «لابی» و «یک قناری یک کلاغ» ساخته محمد پرویزی و اصغر عبدالهی نیز جزو آن دسته از فیلمهای آقازادگانند که به جشنواره راه پیدا نکرده اند.

آقازادگان حاضر در جشنواره

سرمایه گذار و مجری طرح «فصل نرگس» حمیدرضا عارف آقازاده محمدرضا عارف چهره شاخص جریان اصلاح طلب بوده است؛ پژمان بازغی، ریما رامین فر، امیر آقایی شایسته ایرانی و یکتا ناصر بازیگران «فصل نرگس» هستند؛ فیلمی که تهیه کنندگی اش را سحر صباغ سرشت برعهده داشته است.

تهیه کننده مستند «ناپدید» هم احسان رسول اف آقازاده جلال رسول اف مدیرعامل بانک آینده بوده است.

فصل نرگس

یکتا ناصر و شایسته ایرانی در نمایی از «فصل نرگس»/سرمایه گذار: آقازاده عارف

عکس لودنشده

از مستند «ناپدید» عکسی یافت نشد/تهیه کننده: آقازاده مدیرعامل بانک آینده

«چراغهای ناتمام» اما کارگردانش خود یک آقازاده است؛ مصطفی سلطانی آقازاده علی سلطانی رئیس هیات مدیره موسسه  آوینی است. علی سلطانی پیشتر مدیرعامل ناجی هنر بود و در زمان وی فیلم پرحاشیه و البته توقیفی «خانه پدری» با حمایت این موسسه تولید شد.

مصطفی سلطانی آقازاده علی سلطانی تحصیلاتش در رشته حقوق است اما توانسته در یک سری از محصولات موسسه آوینی و از جمله «بدون مرز»، «به تهران خوش آمدید»، «دلشکسته»، «شکارچی شنبه»، «خاک و آتش» ، «موج سوم» و «گام های شیدایی» به عنوان مجری طرح حاضر باشد.

حالا این آقازاده توانسته با اولین فیلم مستقل خود در مقام کارگردان یعنی «چراغهای ناتمام» که نام مجتبی امینی مدیرعامل موسسه آوینی به عنوان تهیه کننده آن آمده است در بخش مسابقه جشنواره فجر حضور داشته باشد! مجید صالحی و شقایق فراهانی بازیگران شناخته شده این فیلمند.

چراغهای ناتمام

مجید صالحی و شقایق فراهانی در نمایی از «چراغهای ناتمام»/کارگردان: آقازاده رییس هیأت مدیره موسسه آوینی

آقازادگان حذف شده

«یک قناری یک کلاغ» اصغر عبدالهی که از جشنواره حذف شده را علی حضرتی آقازاده الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه های «اعتماد» و «تعادل» از چهره های سرشناس اصلاح طلب تولید کرده است. حضرتی البته پیشتر هم سابقه سرمایه گذاری و تولید آثاری نظیر «خداحافظی طولانی» و «نیم رخها» را داشته است.

«یک قناری یک کلاغ» از حضور هنگامه قاضیانی و حبیب رضایی در نقشهای اصلی سود می برد.

یک قناری یک کلاغ

حبیب رضایی و هنگامه قاضیانی در نمایی از «یک قناری یک کلاغ»/تهیه کننده: آقازاده الیاس حضرتی

«لابی» محمد پرویزی که نتوانسته به جشنواره راه یابد هم با حمایت مالی حامد رسول اف دیگر آقازاده جلال رسول اف مدیرعامل بانک آینده تولید شده است.

«لابی» علیرغم حضور شهاب حسینی در رأس بازیگران و همراهی طیفی متنوع از بازیگران از سحر دولتشاهی و آزاده صمدی تا ساره بیات و مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی و آرمان درویش به دلیل آماده نبودن نسخه نهایی نتوانسته به جشنواره راه یابد.

لابی

شهاب حسینی و بهنوش طباطبایی در نمایی از «لابی»/سرمایه گذار: آقازاده مدیرعامل بانک آینده

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۹:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33462

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "۳ آقازاده به جشنواره راه یافتند/۲ آقازاده از جشنواره حذف شدند+عکس"

 1. لیا گفت:

  ohhhhh
  ohhhhhhhhhhhhhhhhh
  ajab vaziii shode

 2. رهاتر از دریا گفت:

  خوبه خوبه
  سالی ۵ تا به صورت آشکار
  سالی چند تا پنهانی؟؟؟
  ؟
  ؟؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code