۱۱۰۳۱۴۰۲

۱۴شغلگی‌تان را باور کنیم یا این افاضات را؟⇐منوچهر شاهسواری: جوانان سینما، کار و اعتبار و حیثیت می‌خواهند!/حق ایجاد مرز در خانه سینما را نداریم!

سینماروزان: نمیدانیم این چه روال غلطی است که در همه این سالها در این ملک رواج داشته است! آخر چرا باید «رطب خورده منع رطب کند»؟ و آدمیان بخصوص آنها که مسئولیتی دارند در کلام درست خلاف آنچه را گویند که در رفتار ازشان سرمیزند.

به گزارش سینماروزان در ماههای اخیر منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما با انتقادات فراوانی درباره تعدد مسئولیتهایش که به ۱۴ عنوان رسیده روبرو بوده درحالی که برای بسیاری از این مسئولیتها میتواند کارکشتگانی از بدنه صنف را معرفی کند اما این انتقادات نه تنها کمترین تعدیل رفتاری را از وی بروز نداده که ایشان در کنار همه مسئولیتهای دیگر خودش را به عنوان نماینده صنف وارد شورای اکران هم کرده!!

در این شرایط شنیدن حرفهایی زیبا درباره حرمت گزاری به جوانان و دوری از بندگرایی در خانه سینما واقعا جز شاخ بر سر آدمی سبز نمیکند. منوچهر شاهسواری در شب انجمن فیلمنامه نویسان خانه سینما گفت: خانه سینما حق ایجاد مرز درون اعضای خود را ندارد. روزگار تفکیک و جداسری‌ها به سر آمده است. جوانانی که آمده‌اند کار و اعتبار و حیثیت می‌خواهند و آن وقت از روی تمام نفسانیت‌های ما عبور می‌کنند و ما می‌مانیم ‌و خودمان. این در حالی است که مسئولیت کار ما سنگین است ولی برخی‌‌ برای شکاف‌ و انشقاق آمده‌اند و من به غریزه حس می‌کنم با یک موج طرف خواهیم شد اما خانه سینما هیچ تفکیکی در هیچ بخشی ندارد.

مدیرعامل خانه سینما که میداند سوءرفتارهای مدیریتی باعث عبور جوانان از نفسانیت امثال او خواهد شد چرا در خانه سینما فضا را باز نمیکند برای آن که نمایندگانی جوان و انرژیک از بدنه صنف وارد حیطه اجرایی شده و لااقل بخشی از مسئولیتهای ۱۴گانه ایشان توسط دیگرانی از همین صنف پذیرفته شود؟؟ مگر امکان دارد فردی ۱۴ مسئولیت همزمان داشته باشد و بعد مدعی شود در خانه سینما هیچ خط و مرزی مبنی بر خودی و غیرخودی وجود ندارد؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۶:۰۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=49843

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code