۰۸۱۱۱۴۰۱

یک سکانس سینمایی⇐ترامپ رییس جمهور آمریکا شد

سینماروزان: دونالد ترامپ که بسیاری او را در مشی سیاسی شبیه به محمود احمدی نژاد رییس دولتهای نهم و دهم می‌دانستند، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا شد.

به گزارش سینماروزان ترامپ به مانند اغلب روسای جمهور دنیا که بعد از پیروزی در رقابت انتخاباتی خود را رییس جمهور همه حتی رقبا می دانند گفت: متعهد می شوم که رئیس جمهور تمام مردم آمریکا باشم.

ترامپ همچنین گفت: من کشورم را می شناسم؛ پتانسیل های کشورم را می شناسم و می دانم مردم چه می خواهند. با همکاری هم بیمارستان ها و زیرساخت های کشور را بازسای خواهیم کرد. از سربازان کشورمان حمایت خواهیم کردو در ۱۸ ماه گذشته با بسیاری از آنها در ارتباط بوده ام. طرح های بازسازی کشور را در کنار استعدادهای درخشان آمریکا به کار خواهم گرفت.

ترامپ برای ایران بهتر از هیلاری است

هوشنگ امیراحمدی رییس شورای آمریکا-ایران چندی پیش در گفتگویی با “فارس” درباره ترامپ گفته بود: من همیشه می‌گویم آقای ترامپ برای آدمی مثل من در داخل آمریکا بد است و هیلاری خوب، اما درباره ایران معتقدم که ترامپ بهتر از هیلاری است؛ البته مشکل ترامپ قابل‌پیش‌بینی نبودن اوست،‌ البته فردی جنگ‌جو هم نیست، او مدام حرف خود را عوض می‌کند و فردی فرصت‌طلب و نژادپرست است و این دیدگاه را نه فقط در آمریکا که نسبت به کل دنیا دارد.

امیراحمدی ادامه داده بود: ترامپ فردی است که زیاد به مسائل داخلی آمریکا فکر می‌کند و می‌خواهد مرزها را ببندد و وقتی می‌گوید می‌خواهم دیوار بکشم، می‌خواهد دور آمریکا را با خارج ببندد، یعنی یک نوع دیوار مجازی، ممکن است این دیوار یک دیوار تجاری باشد و ترامپ می‌خواهد در معاملات اقتصادی چین و هند و ژاپن و کره و اروپا را کنترل کند. او معتقد است با طرف‌های تجاری آمریکا باید قراردادهای جدید بست، بنابراین او بیش‌تر به مسائل داخلی می‌پردازد؛ چراکه راه نجات آمریکا را احیای سرمایه‌داری آمریکا می‌داند. به همین دلیل می‌خواهد بار تعهدات آمریکا در سیاست‌های خارجی را کم کند.

امیراحمدی درباره ادعای ترامپ درباره پاره کردن برجام بیان داشته بود: او این کار را نخواهد کرد و هیچ کس در آمریکا برجام را پاره نمی‌کند. یک مقدار شعار هست که در دوران انتخابات گفته می‌شود، اما حاشیه برجام را می‌زنند، درواقع آنها می‌خواهند درباره اجرای برجام از ایران بهانه‌گیری کنند. آنها عاشق برجام هستند و به خاطر همین هم می‌گویم طرف آمریکایی برجام را پاره نخواهد کرد و آنها باید دیوانه باشند که یک قراردادی را که ۹۰ درصد برای آنها و ۱۰ درصد برای ماست، پاره کنند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30798

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code