۳۰۰۲۱۴۰۱

گلایه شدیداللحن میترا حجار از سبک داوری در فجر۳۹!

 

سینماروزان: میترا حجار بازیگر “غیبت موجه” به گلایه از سبک داوری در فجر۳۹ پرداخت.

به گزارش سینماروزان در حالیکه قرار بود متفاوت ترین فیلم عباس رافعی در جشنواری سی و نهم رونمایی شود نام فیلم در فهرست هیات داوران نبود.

میترا حجار بازیگر اصلی فیلم “غیبت موجه” در یاداشتی تند به توقیف “غیبت موجه” واکنش نشان داد و نوشت: این که فیلمی به دلیل نمایش دادن واقعیت‌های جاری در سطح جامعه، امکان نمایش را از دست بدهد هم تعجب آور است و هم تاسف آور .

حجار ادامه داد: تاسف آور ازاین بابت که هر فیلم حاصل دسترنج عده زیادی از افرادی‌‌ست که حتی خواندن اسامی‌شان را در پایان‌بندی فیلم کار سختی به نظر می‌رسد، حال آنکه دو سه نفر که در طی سال در پشت میز‌هایشان نشسته‌اند، با چنین تصمیمی تلاش آن عده را به سادگی دور می‌ریزند.

میترا حجار تاکید کرد: تعجب‌آور ازین حیث که به ما آموخته‌اند هنرمند باید از جامعه جلوتر و آینه تمام نمای جامعه باشد و رسالت هنر عیان‌کردن معضلات جامعه هست و اصولا به زبان‌آوردن حرف‌هایی که دیگران یا شجاعت بیانش را ندارند یا ترجیح می‌دهند چشم فروبندند و از کنارش به سادگی بگذرند.

این بازیگر تاکید کرد: همه ما می‌دانیم که برای ساختن جامعه‌سالم نیاز به تحلیل و تعمق در معضلات هست و با پاک کردن صورت مساله گره از مشکلات باز نمی‌شود. چه بهتر که با نگاه تحلیلی این رویداد باورپذیر شود و شخصی که خطایی مرتکب شده در پایان بفهمد که در پاسخ کدامین مشکل شخصیتی‌اش این اتفاق افتاده …اما ظاهرا ما را به واپس گرایی وامی‌دارند چراکه “خانه از پای بست ویران است.”

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62961

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code