۱۵۰۷۱۴۰۱

۶ سال بعد از فرهادی که فیلمی درباره طلاق با نام “جدایی…” ساخت⇐حالا کارگردان “یتیم‌خانه ایران” فیلمی درباره طلاق با نام “طلاق” می‌سازد!

سینماروزان: ابوالقاسم طالبی کارگردانی که این روزها درام تاریخی “یتیم خانه ایران” را روی پرده دارد قصد دارد به تبعیت از جریان غالب در سینمای ایران فیلم اجتماعی بسازد!

به گزارش سینماروزان این خبری است که طالبی به یکی از رسانه های متبوع جریان اصولگرایی یعنی “کیهان” داده و درباره آن گفته است:  اگر عمر و سلامتی باشد، ان‌شاءالله با دعای صاحبدلان در حال تحقیق و پژوهش برای یک کار اجتماعی هستم.

وی موضوع و عنوان فیلم آینده خود را «طلاق» معرفی کرد و چون هنوز مراحل تحقیق این فیلم تکمیل نشده، از توضیح بیشتر خودداری کرد.

طالبی پیش از این و در آثار مختلفش از “آقای رییس جمهور” تا “نغمه” و “دستهای خالی” کوشیده بود در کنار مفاهیم به زعم خود ارزشی که درباره آنها تصویرسازی می کرد مراودات اجتماعی شخصیتهای فیلمهایش را هم تصویر کند اما اینکه او در فیلمی بر مسأله ای کاملا زناشویی یعنی طلاق دست بگذارد برای اولین بار است که در کارنامه او رخ خواهد داد؟

آیا طالبی قصد دارد متأثر از جریان مینی مالیست برآمده از اسکار اصغر فرهادی به تولید فیلم اجتماعی دست زند یا آن که باز هم ساختار کلاسیک داستانگویی را انتخاب خواهد کرد؟ جالب است که فرهادی اسکار را برای فیلمی با نام “جدایی…” با محوریت جدایی یک زن و مرد گرفت و حالا طالبی نیز گفته فیلمی با نام “طلاق” با موضوع طلاق خواهد ساخت!!!

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=31813

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code