۱۲۰۳۱۴۰۲

کارگردان کم‌فروش‌ترین فیلم نوروز خطاب به ترامپ⇐حاضرم پرچم آمریکا را شخصا در میدان آزادی به اهتزاز درآورم اگر…

سینماروزان: علیرضا داوودنژاد که در دولت دوم محمود احمدی نژاد با بلندگوی سبزی فروشان مقابل خانه سینما پلمب شده، فیگورهای خواستنی گرفته بود در دولت اول حسن روحانی تا حضور در معاونت آموزشی مدرسه سینمای دست‌ساز رییس معزول سازمان پیش رفت.

به گزارش سینماروزان داوودنژاد در اکران اول نوروز امسال «فراری» را روی پرده داشت که با فروشی کمی بیش از نیم میلیارد، عنوان شکست خورده ترین فیلم اکران نوروزی را به خود اختصاص داد.

داوودنژاد به تازگی نامه ای به دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده نوشته و مدعی شده اگر ترامپ آمادگی خود را برای خلع سلاح هسته ای اعلام کند او شخصا پرچم آمریکا را در میدان آزادی تهران نصب خواهد کرد.

متن نامه داوودنژاد را بخوانید:

 آقای ترامپ!

ملت بزرگ آمریکا، با هنرمندان، ورزشکاران و دانشمندان خود به هر چه که بخواهد میرسد و به ارعاب،تهدید و آزار ملت‌های دیگر احتیاجی ندارد.

ملتی که مردم جهان، در همه جا برای خرید،کالاهای او صف می‌بندند،ملتی که هنرمندان آن در قلب ملت ها جا دارند و ملتی که ورزشکاران آن به بشر سلامتی و تحرک می بخشند؛ چه احتیاجی دارند که برای ملت‌های دیگر کج‌خلقی کنند یا به روی آنها اسلحه بکشند.

آنچه امروز بشر به آن نیاز دارد و برای رسیدن به آن هر چه را دارد در طبق اخلاص می‌گذارد، روئیت پذیر شدن الگوهای زیباشناختی زیستِ انسانی است.

شاید باورتان نشود اما روزی کارخانه‌های اسلحه‌سازی آمریکا، تغییر کاربری می دهند و نیروهای خوش‌قریحه، متخصص و خلاق خود را به کار آبادانی و ارتقاء کیفیت زندگی همه ابناء بشر می‌گمارند. ملت آمریکا که  آمیزه‌ای از همه ملت‌های جهان است، پرچمدار محبت و احترام به نوع بشر خواهد شد و با پیشگام شدن در نابودسازی تسلیحات هسته‌ای راه تازه‌ای پیش پای دوستی و صلح جهانی باز خواهد کرد. باید قدر این ملت بزرگ را دانست و محبوبیت و احترام را به اصلی‌ترین نماد هر کشور یعنی پرچم آن بازگرداند.

من به‌ عنوان یکی از هنرمندان کشور ایران، قول می دهم که با پیش‌قدم شدن شما برای عاری ساختن جهان از تسلیحات هسته‌ای، شخصا پرچم آمریکا را در میدان آزادی تهران به اهتزاز در آورم.

به امید فرا رساندن آن روز برای شما موفقیت آرزو می‌کنم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=49583

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code