۱۴۰۴۱۴۰۱

کارت‌ هدیه‌های یک تومانی بنیاد میان کدام سینماگران توزیع شده؟؟

کارت+هدیه+آیکون

سینماروزان: پس از توییت پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان درباره کمک به کولبران بود که برخی رسانه‌ها و سینماگران مستقل به روسای خانه سینما پیشنهاد دادند حالا که در جلب حمایت مکفی از مدیران فرهنگی عاجزند به سراغ رییس بنیاد رفته و از ایشان برای کمک به سینماگران استمداد جویند.

خوشبختانه مدیران خانه سینما این پیشنهاد را با گوش جان(!) شنیدند و بلافاصله به سراغ بنیاد رفتند و حدودا دومیلیاردی کارت هدیه بانک سینا گرفته و وعده توزیع آن میان سینماگران مستضعف را دادند.

در روزهای گذشته اخبار متناقضی درباره توزیع این کارت‌های هدیه شنیده شده و ازجمله اینکه شماری از روسای صنوف مختلف خانه سینما و شماری از سینماگران کارمند در مجموعه‌های دولتی هم از این کارت هدیه‌ها سهم داشته‌اند؟!

درستی این اخبار تایید نخواهد شد مگر آن که روسای خانه برای یک بار هم که شده شفاف‌سازی را پیشه کرده و فهرست کامل دریافت‌کنندگان کارت هدیه‌های بنیاد را منتشر کنند!

این بار با دفعات قبل تفاوت دارد و شفاف‌سازی باید حتما انجام شود چون این کارت‌های هدیه از بنیادی دریافت شده که پسوند “مستضعفان” را به‌دنبال خود دارد و حتی یک عدد از این کارت‌ها نباید به سینماگرانی برسد که در زمره مستضعفان نیستند!

البته که پرویز فتاح رییس بنیاد با نیت کمک به سینماگران مستضعف، شماری کارت هدیه دراختیار روسای خانه گذاشته ولی عدم شفاف‌سازی روسا درباره چگونگی توزیع این کارت‌ها ممکن است حسن نیت روسای نهادهایی نظیر بنیاد نسبت به کمک از طریق خانه سینما را از بین برده و در دفعات بعد حتی اگر بخواهند کمک کنند قید روسای خانه را زده و از مسیری دیگر وارد شوند.

پس روسای خانه برای حفظ اعتبار خود هم که شده هرچه زودتر شفاف‌سازی کنند که کارت‌های هدیه بنیاد را براساس چه مکانیزم و میان کدام دسته از سینماگران توزیع کرده‌اند؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۶:۱۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61066

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code