۰۳۰۱۱۴۰۲

چگونه بودجه جشنواره‌ها را صرف معیشت هنرمندان‌ کنیم؟⇒یک نماینده مجلس راهکار داد

غلامرضا+منتظری

سینماروزان: اصرار بر برگزاری جشنواره‌های مختلف دولتی در دورانی که سینماها به‌خاطر شیوع کرونا تعطیلند با انتقادات و پرسش‌های متعددی روبرو است؛ وقتی سینما تعطیل است چه نیاز به برگزاری جشنواره‌های بودجه‌خوار سینمایی؟

چرا در رکود اقتصادی حاکم بر کشور که ریاضت اهالی سینما را چند برابر کرده، بودجه هنگفت این جشنواره‌ها صرف کمک به معیشت سینماگران نمی‌شود؟؟

مدیران سینمایی مدعیند امکان تغییر مسیر بودجه جشنواره‌ها وجود ندارد و اگر جشنواره برگزار نکنند اصلا بودجه‌ای وجود نخواهد داشت!

غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این ادعای مدیران به‌صراحت از این گفته که اگر دولت واقعا قصد آن را دارد که بودجه جشنواره‌ها را صرف معیشت هنرمندان کند، کافیست طرحی فکرشده به مجلس ارائه کند.

غلامرضا منتظری در چگونگی تغییر مسیر بودجه‌های جشنواره‌ای به ایلنا گفت: در مواقعی که دستگاه‌ها از لحاظ اجرایی با موانعی روبرو هستند و یا قوانین متضاد یکدیگر باشند و ایجاد اشکال کنند و یا قوانین آن مجموعه نیازمند تجدیدنظر در اجرا است مجلس شورای اسلامی آماده پذیرش پیشنهادها در قالب طرح‌هایی از سوی دستگاه‌های دولتی است.

این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس راسا نمی‌تواند در این کار دخالت کند و باید این پیشنهاد از سوی دولت مطرح شود تا مورد بررسی قرار گیرد. مجلس در مواقعی که احساس می‌کند مشکلی در جامعه وجود دارد برای رفع آن با همکاری دستگاه‌های اجرایی چاره‌جویی می‌کند.

نایب‌رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در چگونگی خرج بودجه‌های جشنواره‌ای برای معیشت هنرمندان بیان داشت: در مورد موضوع مطرح شده اگر دولت فکر می‌کند ایده‌ای مفید جایگزین مصوبات قبلی برای طرح در مجلس دارد که این ایده به صلاح جامعه هنری است کافیست آن ایده را در قالب یک طرح قابل دفاع و هوشمندانه تنظیم کنند و به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه بدهند تا نمایندگان نسبت به آن چاره‌جویی کنند. 

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۶:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=61902

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code