۲۸۰۷۱۴۰۰

چرا فیلم استراتژیک میلیاردی بدون نمایش در سینماها، به شبکه خانگی می‌آید؟+عکس

سینماژورنال: در جلسه ۱۳ تیر شورای پروانه نمایش خانگی كه با حضور اكثريت اعضاء برگزار شد با عرضه چندین فیلم موافقت شد که در این بین نام فیلم “محرمانه تهران” از بقیه متمایزتر است.

به گزارش سینماژورنال دلیل اصلی این مسأله آن است که “محرمانه تهران” حدودا ۵ سال پیش و به عنوان یکی از پروژه های استراتژیک سینمای ایران با بودجه فارابی تولید شد اما حالا بدون حتی اکران محدود در سینماها مستقیما به شبکه خانگی وارد خواهد شد.

“محرمانه تهران” را کارگردانی به نام مهدی فیوضی با بازی علیرضا جلالی‌تبار، الهام جعفرنژاد، حمیدرضا افشار و سحر قریشی ساخته است؛ اولین تجربه کارگردانی‌ فیوضی “نفوذی” بود که با همکاری او و احمد کاوری به عنوان کارگردان ساخته شد و  از جمله آثار خوش ساخت سینمای ایران در تصویرسازی وضعیت زندگی اسرا و البته ماهیت گروهك منافقین در تفرقه افكني بين اسرا بود.

با این حال “محرمانه تهران” که با مضمونی جاسوسی-امنیتی ساخته شده بود و نیم‌نگاهی داشت به حوادث انتخاباتی ۸۸ در جشنواره سی‌اُم فجر مورد توجه قرار نگرفت و بعد از آن هم به دلیل اختلافاتی که میان تهیه کننده آن قاسم جعفری و بنیاد فارابی وجود داشت اکران نشد تا حالا که خبر آمده بناست بدون اکران در سینماها در شبکه خانگی توزیع شود.

چند پرسش

پرسش اصلی اینجاست چطور می‌شود برای تولید یک فیلم بودجه ای سینمایی و آن هم بودجه ویژه یک پروژه استراتژیک تخصیص می یابد و به هنگامی که باید اثر در معرض توجه مخاطب قرار گیرد به جای مدیومی که فیلم برای آن تولید شده یعنی سینما، فیلم مستقیما وارد شبکه خانگی می‌شود؟

پرسش بعدی اینکه آیا تولید فیلم برای شبکه نمایش خانگی هم در شمول وظایف جدید بنیاد سینمایی فارابی است؟

متعاقب دو پرسش قبل می توان این پرسش را هم طرح کرد که آیا حالا که فیلم به جای سینما در شبکه خانگی توزیع می‌شود از دستمزدی که عوامل فیلم و از جمله کارگردان، تهیه کننده و بازیگران بابت کار سینمایی دریافت کرده بودند کسر خواهد شد و دستمزدها براساس یک کار ویدیویی محاسبه خواهد شد؟

محرمانه تهران
علیرضا جلالی تبار(وسط) در نمایی از “محرمانه تهران”
image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25496

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "چرا فیلم استراتژیک میلیاردی بدون نمایش در سینماها، به شبکه خانگی می‌آید؟+عکس"

  1. علیرضا گفت:

    یکی از درگیری ها عدم پرداخت دستمزدها بوده …

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code