۰۷۱۱۱۴۰۱

چرا سامانه فروش اینترنتی بلیت جشنواره در همان دقایق ابتدایی از دسترس خارج شد؟

سینماروزان: اواسط هفته بود که در گزارشی درباره حضور یک سامانه گمنام به عنوان متصدی بلیت فروشی جشنواره فیلم فجر اطلاع رسانی کردیم و البته هشدار دادیم عواقب واگذاری این پروسه به سامانه ای کاملا فاقد رزومه در این حیطه ممکن است دردسرهای فراوانی را برای مخاطبان به وجود آورد؛ دردسرهایی که در نهایت از چشم دبیرخانه جشنواره دیده می شود و نه آنها که با لابیهای بالادستی، یک پیمانکار خاص را برای بلیت فروشی تحمیل کرده اند.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان یک روز بعد از آن گزارش، به طور رسمی سامانه گمنام موردنظر به عنوان متصدی بلیت فروشی جشنواره معرفی شد بدون اینکه کمترین توضیحاتی درباره رزومه این سامانه ارائه شود.

دو روز بعدتر که امروز هم باشد بنا بود از ساعت ۸ صبح بلیت فروشی آغاز شود اما دقیقا از همان ثانیه های ابتدایی، سامانه فروش بلیت کاملا از دسترس خارج بود و برخی که می توانستند با ده ها بار رفرش وارد سامانه شوند هم اصلا قادر به خرید بلیت نبودند.

دلیل اصلی این امر چیست؟ به نظر می رسد بی تجربگی دست اندرکاران این سامانه و عدم پیش بینی حجم کاربرانی که ممکن است در ابتدای خرید به سایت هجوم بیاورند عامل اصلی این مسأله بوده است.

در مورد سامانه هایی مانند سامانه بلیت فروشی جشنواره که به نوعی رقابت زمانی برای زودتر وارد شدن به سامانه منجر می شود به داشتن دامنه انتخابی بهتر از بلیتها، می بایست آزمایشات اضافه بار وارده به سامانه جهت رفع حفره های احتمالی پیش از بازگشایی سامانه صورت گیرد.

اما به نظر می رسد شرکتی که امسال بدون هر گونه فعالیت قبلی در این حیطه، بلیت فروشی را برعهده گرفت نه تنها این پیش بینی ها را انجام نداده بلکه مدیران این سامانه گمنام که گویا به شرکت «نوپاد» که هولدینگ بانک پاسارگاد است وابسته است، حتی پیش بینی سازوکاری برای اطلاع رسانی مفید به مخاطبان در شرایط بحرانی هم انجام ندادند.

نتیجه هم که پیش رویمان است…

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۷:۱۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=33829

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "چرا سامانه فروش اینترنتی بلیت جشنواره در همان دقایق ابتدایی از دسترس خارج شد؟"

  1. رفیع گفت:

    اون بانکی که میگید سه سال قبل هم کلی پول داد واسه ساختتن فیلمهای بی خاصیتی که همه تو گیشه شکست خوردن
    حالا با اون رزومه اومد بلیت فروشی رو گرفت که…

  2. م.الف گفت:

    تا الان حدود ۶ ساعت هست که در حال رفرش کردن صفحه خرید بلیت هستم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code