۰۷۱۱۱۴۰۱

پرسشی از مجری برنامه سینمایی شبکه دو⇐چگونه می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن از دستیاری دوم یک سریال به تهیه‌کننده‌ معتمد ارگانها بدل شد؟

سینماروزان: محمد خزاعی را در سالهای اخیر بیشتر به عنوان دبیر جشنواره های مقاومت و فجر می شناسند اما شاید خیلیها ندانند این دبیر که به عنوان تهیه کننده تعدادی پروژه ارگانی هم حضور داشته کارش را با خبرنگاری آغاز کرده است.

خزاعی البته در مدت زمانی کوتاه بعد از خبرنگاری درگیر کار در تلویزیون شده و با دستیاری دوم جمال شورجه در مجموعه مستند-داستانی “روایت انقلاب” به فعالیت حرفه ای روی آورد.

محمد خزاعی بلحاظ شخصیتی انسانیست به شدت مبادی آداب و از جنس مدیران لبخند به لب دولتی و شاید همین لبخند دائمی بوده که باعث شده کسی درباره چگونگی رسیدن وی از دستیاری شورجه تا تهیه کنندگی پروژه های ارگانی حساس نشود.

خزاعی به تازگی اجرای برنامه “سینمادو” را برعهده گرفته؛ برنامه ای که تهیه‌کنندگی آن را نیرویی سابقا فعال در سیمای قم برعهده دارد.

خزاعی همزمان با اجرای این برنامه و با فراغت از جشنواره مقاومت کوشیده فعالیتهای تهیه کنندگی خود را توسعه بیشتری دهد.

دریافت حمایت از تصویرشهر و رایزنی برای همراهی انجمن دفاع مقدس

خزاعی که شناخته‌شده‌ترین تجربه تهیه‌کنندگی اش فیلم انتخاباتی “قلاده های طلا” است اخیرا نامش به عنوان تهیه کننده در پروژه “پشت دیوار سکوت” مسعود جعفری جوزانی آمد؛ پروژه‌ای که با حمایت تصویرشهر تولید می شود! اینکه چطور خزاعی توانسته تصویرشهر را به حمایت وادارد هم چندان غریب نیست. گویا او در هیات مدیره این ارگان شهری حضور دارد و مراودات نزدیک با سیدعلی احمدی مدیرعامل تصویرشهر، مسیر کمک گرفتن از این ارگان را هموار کرده است.

به جز این خزاعی به دنبال فراهم آوردن مقدمات تولید پروژه ای با نام “امپراطور جهنم” هم هست؛ پروژه ای با محوریت نقد رفتارهای تکفیری  که بناست پرویز شیخ طادی کارگردان “روزهای زندگی” آن را بسازد و جالب اینکه احتمالا سعید راد نقش اصلی اش را ایفا خواهد کرد.
برای تولید این فیلم خزاعی با انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس رایزنی کرده و البته که حضورش به عنوان دبیر جشنواره مقاومت اسباب تسهیل در رایزنی را فراهم کرده است.

خزاعی در سالهایی که دبیری جشنواره مقاومت را برعهده داشت همواره مورد حمایت سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج بود و با جایگزینی سردار غلامحسین غیب‌پرور به جای سردار محمدرضا نقدی در رأس سازمان بسیج  هرچند ممکن است بر سر حمایت انجمن سینمای دفاع مقدس از “امپراطوری جهنم” تردیدهایی به وجود آید اما حضور سردار نقدی در معاونت فرهنگی-اجتماعی سپاه این شانس را پیش‌روی خزاعی می‌گذارد که همچنان به تولید این کار امیدوار باشد.

این اما همه برنامه‌های خزاعی برای فعالیت مستمر در حیطه تهیه کنندگی نیست و همان طور که خودش هم اخیرا اعلام کرد قصد دارد فعالیتهای تولید محصولات سینمایی و تلویزیونی را جدی تر از سالهای قبل امتداد دهد.

چطور می‌توان به مانند خزاعی رشد کرد؟

خزاعی تهیه کننده ایست که در مدت زمانی کمتر از دو دهه از دستیاری دوم یک سریال تا تولیدکننده ای مورد حمایت ارگانهای مختلف از شهرداری تا انجمن دفاع مقدس پیش رفت!

این پرسش بسیاری از سینماگران جوان است که چطور می‌توان مانند امثال خزاعی رشد کرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از دستیاری به تهیه‌کننده‌ای معتمد ارگانها و دبیری جشنواره های دولتی رسید؟

چه خوب است خزاعی یکی از برنامه های “سینمادو” را اختصاص دهد به پاسخ گویی به چنین پرسشی.

محمد خزاعی
محمد خزاعی
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۵۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32325

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "پرسشی از مجری برنامه سینمایی شبکه دو⇐چگونه می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن از دستیاری دوم یک سریال به تهیه‌کننده‌ معتمد ارگانها بدل شد؟"

 1. رضا گفت:

  یه زمانی در سبنمای ایران تهیه کنندگان بزرگی همجون مجید مدرسی . دادگو . پرویز خان و ….. حضور داشتند الان امثال محمد خزاعی و م. ر که گریمی خاص میکنه شدن تهیه کننده!!! سینما فعلا شده ظاهر سازی و فریب افکار عمومی . البته تاریخ ثابت کرده که این افراد …دوام ندارند

 2. عین. گفت:

  محمد خزاعی مرد شریفی ه و به عنوان بازیگری که با ایشون کار کردم ایشون را ادم خوش حسابی دیدم که
  سعی میکنه سر موعد مقرر انتظارات مالی عوامل را براورده کنه
  حالا هر طور که پیشرفت کرده مهم نیست
  این مرام و مسلک عمل به قواعد و قول و قراره که اهمیت داره

 3. تنفس گفت:

  اقای رضا شما هم اگه بازیگری برو با همون د. کار کنه که دوگانه سوزه و یه زندگی تو ایران داره و یه زندگی اونور
  خزاعی هر چی هست دوگانه سوز نیس

 4. رضا گفت:

  از دستیار دوم در یک کار مستند داستانی تا دبیری جشنواره فجر ! یعنی تجربه و سابقه و تخصص کشک

 5. ناشناس گفت:

  بخشی از رزومه خزاعی: معاون مرکز هنرهای نمایشی .شورای انقلاب فرهنگی .مشاور بنیاد حفظ آثار ..و ارزشها دفاع مقدس .سردبیر سایت ایران تاتر.مشاور معاون اجتماعی نیروی انتظامی . شورای ساستگذاری تاتر فجر .دبیر جشن منتقدان و نویسندگان .دبیر جشنواره کوثر سه دوره .دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر رضوی . دبیر همایش آیین های عاشورایی . اتاق مشاورین معاونت صدا . و ……………….صدها مورد دیگه

 6. فرید گفت:

  مخاطب ناشناس عزیز. سوابقی که برای ایشون اعلام فرمودین حداقل ۲۰ سال سابقه حرفه ای باید پشتش باشه در صورتیکه سریال روایت انقلاب در سال ۷۹ ساخته شده و آقای خزاعی در آن زمان دستیار ۲ شورجه و شمقدری بوده ! پنج سال بعد از دستیار دومی فیلم اولشو که دولتی بوده تهیه میکنه این پیشرفت واقعا حیرت انگیزه . گرچه موارد دیگری همچون ممد آقا در سینما داریم ولی اونا برای پیشرفت حبابی درسینما از روشهای دیگری از جمله گریم خاص و ادای فرماندهان دفاع مقدس استفاده میکنند . به نظرم بهترین کار پاسخ روشن آقای خزاعی به این سوالاته . فعلا در سینما سابقه سازی و عنوان سازی مده

 7. حسام گفت:

  اینها یکی از مشکلات و آفت های سینمای ایران است. حضور افراد اینچنینی که با رانت نهادهای غیرهنری روی کار آمده اند برای سینمای انقلاب اسلامی مضر است.

 8. Ali گفت:

  برای خودم متاسفم که در کشوری زندگی میکنم که برخی با استفاده از … یکشبه ره صدساله طی می کنند.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code