۰۷۰۹۱۴۰۱

واکنش پخش‌کننده “سالوادور…” عطاران به تخریب بنرهای این فیلم⇐ قبل از نقد نوشتن، فیلم را ببینند!!!

سینماژورنال: روز گذشته سینماژورنال درباره تخریب بنرهای “من سالوادور نیستم” فیلم تازه رضا عطاران در چند سینمای مهم پایتخت گزارش داد.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماژورنال حبیب اسماعیلی مدیر رسانه فیلمسازان مولود پخش کننده “سالوادور…” درباره چرایی تخریب این بنرها به “ایسنا” گفت: بنرهایی که در سردر سینماها نصب شده بود حاوی تصویر بازیگر زن خارجی این فیلم بود؛ با وجود اینکه این تصاویر از طرف وزارت ارشاد تأیید شده بود و بنرها مجوز داشتند، مشخص نیست به چه دلیل حساسیت‌هایی نسبت آنها ایجاد شده بود که باعث شد به ناچار این بنرها تعویض کنیم.

او با بیان اینکه به ما اعلام شده بود باید این بنرها را عوض کنیم، تأکید کرد: ما این کار را پذیرفته بودیم و در حال انجام آن بودیم اما برای اتمام این کار در تمام سینماها، زمان بیشتری لازم بود که در این میان دوستان خودشان بنرها را بریدند و پایین آوردند؛ در حالی که اگر فرصت می‌دادند، خودمان این کار را می‌کردیم.

استقبال از فیلم به خاطر عکس بازیگری خاص نیست

این پخش‌کننده‌ سینما همچنین درباره تأثیر تعویض بنرها و بیلبوردهای این فیلم اظهار کرد: واضح است که استقبال از این فیلم به خاطر عکس چهره‌ی یک خانم بازیگر نیست که حالا نبودنش به فیلم لطمه بزند. با کم و زیاد شدن این عکس لطمه‌ای به کیفیت خود فیلم وارد نمی‌شود، بنابراین “اگر دوستان بگویند نباشد بهتر است، ما می‌پذیریم” و با احترام به قانون، تمام بنرها و بیلبوردهایی را که از نظر دوستان مشکل داشته باشد عوض می‌کنیم تا این سوءتفاهم برطرف شود.

او با اشاره به اینکه این اتفاق تنها در چند سینما از جمله آزادی و سپیده افتاده است، گفت: بعد از تماس‌ها و پی‌گیری‌های ما، اداره‌ اماکن نیروی انتظامی هم همکاری لازم را داشت و به ما فرصت تعویض باقی بیلبوردها را داد.

قبل از نقد نوشتن، فیلم را ببینید!!!

مدیر پخش شرکت رسانه‌ی فیلمسازان با تأکید بر اینکه “همه‌ی کارهای ما از مجاری قانونی عبور کرده و در روزهای گذشته اکران هم مشکلی نداشتیم” افزود: در این یکی دو روز احتمالاً عده‌ای از این تصاویر خوششان نیامده و آن را نامناسب تشخیص داده‌اند که به هر حال الان این قضیه به خوبی و خوشی حل شده است. اگر از مجرای قانون وارد شویم و به قانون احترام بگذاریم، از اقدامات ناخوشایند جلوگیری می‌شود.

حبیب اسماعیلی با بیان اینکه “از کسانی که در مطبوعات برای این فیلم نقد می‌نویسند، خواهش می‌کنم آن را ببینند”، افزود: معتقدیم این فیلم، فیلم شریفی است که به موضوعی انسانی می‌پردازد و صرفاً بعد سرگرمی ندارد؛ چین فیلم‌هایی حداقل می‌توانند بخشی از کسانی را که ماهواره می‌بینند، جذب کنند و مردم اوقات فراغتشان را با فیلم‌های سینمایی خودمان پر کنند. به همین دلیل نیاز است که دولت هم در این شرایط از ما بیشتر حمایت کند.

در فصل مرده سال “سالوادور…” را به اصرار سینماداران اکران کردیم

پخش‌کننده‌ «من سالوادور نیستم» در پایان گفت: در اسفندماه که فصل مرده‌ اکران است ما این فیلم را با اصرار و تماس‌های مکرر سینماداران اکران کردیم که ریسک بود، اما حالا خود سینماداران راضی هستند و اگر فروش خوبی داشته باشد منافع آن هم متوجه تهیه‌کننده است هم سینماداران که خوشبختانه این اتفاق هم افتاده و فیلم با استقبال مخاطبان روبرو شده است که خود نشان می‌دهد فیلم مبتذلی نیست. امیدواریم فیلمهای اکران نوروزی هم رکورد فروش را بزنند تا سال سینمایی خوبی را آغاز کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=19261

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code