۱۵۱۱۱۴۰۱

واکنش تهیه‌کننده «رستاخیز» به تعیین خسارت ۱۵ میلیاردی به‌سبب توقیف فیلم⇐هیأت حکمیت تشکیل شده اما خسارتی پرداخت نشده!

سینماروزان: سه روز قبل خبری رسید مبنی بر آن که شکایت دست اندرکاران «رستاخیز» از سازمان سینمایی بخاطر توقیف این فیلم مجوزدار که به رأی دیوان عدالت اداری به سود آنان ختم شد موجب تشکیل هیأت حکمیتی در سازمان سینمایی و تعیین پرداخت خسارت ۱۵ میلیاردی به صاحبان فیلم شده است.(اینجا را بخوانید)

تقی علیقلی زاده تهیه کننده «رستاخیز» در واکنش به این خبر با تأیید ماجرای تشکیل حکمیت گفت: شکایت ما به دیوان عدالت اداری که منجر به محکومیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد، به دوران آقایان جنتی و ایوبی بازمیگردد. در همان زمان سازمان سینمایی درخواست تجدیدنظر داد که این دادگاه احتمالاً در آبان‌ماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در صورت محکومیت قطعی سازمان سینمایی در شعبه تجدیدنظرِ دیوان عدالت اداری، زمینه شکایت حقوقی متکی بر رأی دیوان برای تعیین خسارت فراهم می‌شود؛ بنابراین، گزارش‌های منتشره مبنی بر تعیین رقم خسارت از سوی مراجع قضایی و پرداخت یک و نیم میلیارد تومان به عنوان بخشی از خسارت به صاحبان فیلم «رستاخیز» واقعیت ندارد.

علیقلی زاده درباره تغییر و تحولات سازمان سینمایی و نقش آن در حل مسأله اکران «رستاخیز» افزود: پس از این تغییرات، یک هیات حکمیت با حضور چهره های فرهنگی تشکیل شد تا درباره این فیلم رایزنی‌هایی صورت پذیرد و در نهایت درباره اکران «رستاخیز» و همچنین سایر جزئیات تصمیم گیری نماید.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37540

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "واکنش تهیه‌کننده «رستاخیز» به تعیین خسارت ۱۵ میلیاردی به‌سبب توقیف فیلم⇐هیأت حکمیت تشکیل شده اما خسارتی پرداخت نشده!"

 1. علی مقدم گفت:

  اگه هم گرفته بشن نوش جانشان
  دمشون گرم که … دارن و میرن قانونی کارو پیش میبرن
  چه معنی داره که فیلمو اقای ایوبی مجوز میده بعد خودش هم توقیف میکنه
  به بهانه برجام
  اخه این فیلم چه تناقضی داشت با برجام؟
  اونم برجامی که دم خروسش مدام داره میزه بیرون
  باور ببفرمایید اگه شمقدری که سهله حتی اگه ابوالقاسم طالبی رییس سینما بود
  این فیلم نه فقط اکران میشد که بهترین موعد اکران یعنی نوروزو میدادن بهش

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code