۱۳۰۹۱۴۰۱

همزمان با هفته انقلاب اسلامی و در پایان فاز دوم طرح توسعه  سینماها ⇐بیش از هشتاد سالن حوزه هنری به چرخه اکران می‌پیوندند/ آغاز به کار بیست سالن همزمان با هفته هنر انقلاب 

سالن سینما

سینماروزان: همزمان با هفته هنرانقلاب اسلامی ۲۰ سالن از ۸۶ سالن سینمای تازه تاسیس و بازسازی شده در فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری،  به چرخه اکران سینمای ایران اضافه خواهند شد.

به گزارش سینماروزان، این سالن‌ها جمعا ۲۰ سینما در ۱۸ شهر را شامل می‌شوند که در فاز دوم طرح توسعه مورد بازسازی و احداث قرار گرفته‌اند. توسعه سینماهای شاهد تهران، بهمن سبزوار، مهر همدان، هجرت گنبد،مهرکوهسنگی مشهد، ۲۹ بهمن تبریز، کیهان آبادان، آزادی ارومیه، فلسطین بروجرد، مهرمادر دزفول، بهمن آزادشهر، مهرهماگ بجنورد، بیستون کرمانشاه، قدس تبریز، همافران نوشهر، آزادی آبادان، نایسر سنندج و گلدشت اصفهان و… از جمله پروژه‌های فاز دوم طرح توسعه سینماهای حوزه هنری هستند که در هفته هنر انقلاب اسلامی، تنها ۲۰ سالن از مجموع ۸۶ سالن فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. در ادامه نیز بخشی از این سالن‌ها تا عید فطر ۱۴۰۱ و بخشی دیگر تا پایان سال رونمایی خواهند شد.

همزمان با پایان فاز دوم طرح توسعه، موسسه «بهمن سبز» فرآیند ساخت سینماهای فاز سوم  این طرح را در سراسر کشور آغاز کرده است و هم اکنون احداث ۱۲۵ سالن سینمایی دیگر را در دست ساخت دارد.

لازم به توضیح است که در فاز نخست طرح توسعه سالن‌های سینمایی  ۶۵ سالن توسط موسسه بهمن سبز در شهرهایی چون سقز، ارومیه،شاهرود، کاشان، اصفهان، آبادان، مشهد و … احداث و بازسازی و  به چرخه اکران سینماهای کشور افزوده شدند.

ورود بیش از هشتاد سالن حوزه هنری به چرخه اکران

ورود بیش از هشتاد سالن حوزه هنری به چرخه اکران

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۷:۴۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=68619

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code