۱۷۰۹۱۴۰۱

نقشه افخمی برای سینمایی کردن زندگی #پدر_طالب‌زاده!

نقشه بهروز افخمی برای ساخت فیلم زندگی تیمسار اردوبادی(پدر نادر طالب زاده)

سینماروزان: یک دوره ای حرف پشت سر #نادر_طالب_زاده زیاد بود و می‌گفتند او پسر #تیمسار_منصور_طالب‌زاده_اردوبادی است. آن موقع نمی‌دانستم تیمسار کیست ولی بعدتر کتاب #نبرد_گجستان را خواندم که درباره جنگهای قوم لر بود.

بهروز افخمی با بیان مطلب فوق به روزنامه ایران گفت: حین خواندن کتاب #نبرد_گجستان بود که تازه فهمیدم تیمسار طالب زاده چه نقشی داشته در قیام پانزده خرداد؛ طالب زاده فرمانده منطقه لرستان بوده و سعی کرده بود برای غلامحسین سیاه پور -که علیه شاه قیام کرده بود- از شاه، امان نامه بگیرد.

افخمی ادامه داد: شورش قوم لر علیه شاه بعد از پانزده خرداد به سرکردگی سیاه پور شروع شده بود و تیمسار طالب زاده سعی کرده بود با تحویل دادن سیاه پور از شاه امان نامه بگیرد ولی شاه زیر قولش زده و سیاه پور را اعدام کرد و طالب زاده را مورد غضب خود قرار داد.

افخمی درباره سینمایی کردن زندگی تیمسار طالب زاده گفت: من خیلی دلم‌ میخواست داستان تیمسار طالب زاده را سینمایی کنم و خودم یا نادر، آن را بسازد.
با نادر هم برای نگارش فیلمنامه حرف زدم و او از کودکی و زمانی گفت که هفت سالش بود و سیاه پور نزد پدرش آمده و امان نامه خواسته ولی شاه زیر قولش زده.

افخمی گفت: یادم است سه سال پیش که با نادر در مشهد بودیم پیشنهاد ساخت نبرد گجستان و زندگی سیاه‌پور را دادم که بنویسم و او بسازد‌. استقبال کرد و ای کاش روزی این فیلم ساخته شود.

نقشه بهروز افخمی برای ساخت فیلم زندگی تیمسار اردوبادی(پدر نادر طالب زاده)

نقشه بهروز افخمی برای ساخت فیلم زندگی تیمسار اردوبادی(پدر نادر طالب زاده)

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲:۳۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69247

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code