۱۴۰۷۱۴۰۱

نسخه ۱۷۸ دقیقه‌ای “محمد رسول ا..(ص)” با ۴۵ سالن در تهران و ۹۸ سالن در شهرستان روی پرده میرود/مجیدی از موفقیت قطعی فیلم در گیشه خبر داد

سینماژورنال: مجید مجیدی که در آستانهٔ اکران عمومی فیلم “محمد رسول ا.. (ص)” به لوکیشن این فیلم در حاشیه شهر قم سفر کرده بود؛ در نشست خبری فیلمش از اکران نسخه ۱۷۸ دقیقه ای فیلمش خبر داد.

مجیدی در این نشست از این گفت که هرچند فروش فیلم برایش مهم است اما بیشتر دوست دارد مخاطبان برای تماشای رحمانیت پیامبر به سینما بیایند.
مجید مجیدی از اکران فیلمش در ۴۵ سالن تهران و ۹۸ سالن شهرستان خبر داد.

جرقه در سفر به دانمارک

مجیدی با بیان ‌این موضوع که این فیلم را به ساحت امام هشتم تقدیم کرده است؛ گفت: ۹ سال پیش در سفر به دانمارک جرقه ساخت این فیلم به ذهنم رسید. قرار بود در آن سال در دانمارک بزرگداشتی برای من برگزار شود اما این بزرگداشت همزمان با انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز به ساحت حضرت رسول (ص) شده بود. به همین دلیل من با نوشتن نامه‌ای خیلی دوستانه اعلام کردم نمی‌توانم در مراسم و کشوری حضور پیدا کنم که در آن به باورهای من توهین می‌شود.
مجیدی افزود: بعد از آن مدت‌ها به این فکر می‌کردم که چرا ما در قبال هجمه‌هایی که به پیامبرمان و دین اسلام می‌شود؛ واکنشی نشان نمی‌دهیم و بیشتر واکنش‌های ما تدافعی است و به جای عمل کردن عکس‌العمل نشان می‌دهیم.

مجیدی ادامه داد: علیرغم آنکه فیلم‌های زیادی درباره پیامبران مختلف و همچنین حوزه‌های دینی مختلف ساخته شده تنها فیلمی که درباره پیامبر اسلام ساخته شده را مصطفی عقاد کارگردانی کرده بود. این درحالی‌ است که باید فیلم‌هایی درباره پیامبر اسلام بسازیم تا راه را نشان دهد و قرائت درستی از دین اسلام ارایه کند. با همین نیت ما از هفت سال پیش کار را شروع کردیم و فیلم حضرت محمد رسول الله (ص) را ساختیم و انشاء‌الله از ۴ شهریور اکران می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت سینمایی نور تابان و محمدرضا صابری (مدیرعامل این شرکت) برنامه‌ریزی خوبی برای اکران گسترده این فیلم آغاز کرده است.
وی در پاسخ به این سوال که واکنش شما به هجمه‌های بعضی از سایت‌های عربی فیلم چیست؛ گفت: ساخت این فیلم اساسا با نگاه وحدت، وفاق و همگرایی شروع شد به همین دلیل ما مقطعی را انتخاب کردیم که اختلافات روایی بسیار کمی دارد و عنصر وحدتی آن بیشتر است اما متاسفانه بعد از ساخت فیلم و در حین ساخت؛ گروهی همچون بعضی از افراد در دانشگاه الزهر به اشتباه اعلام کردند در فیلم چهره پیامبر نشان داده می‌شود.

به دنبال آن هستم که به اثر بعدی بپردازم

مجیدی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای خارجی و بازار فیلم‌های سینمایی مشتاق اکران و نمایش این فیلم هستند؛ گفت: معتقدم باید ساخت چنین فیلم‌هایی ادامه داشته باشد اما به شخصه به دنبال آن هستم که با فاصله‌گذاری به اثر بعدی بپردازم.
وی ادامه داد: شهرک سینمایی نور برای فیلم حضرت محمد (ص) با این هدف ساخته شد که فضایی برای انجام نهضت فرهنگی در جهان اسلام به وجود آید و کسانی که به دنبال نگاه رحمانی پیامبر هستند بتوانند با استفاده از این شهرک فیلم‌های زیادی بسازند.

در کنار شهرک دانشگاه تاسیس میشود

وی افزود: این شهرک به شکلی ساخته شده که ۳۰ سال دوام دارد و دوستان ما در نور تابان قصد دارند در کنار این شهرک دانشگاهی تاسیس کنند و حتی شرایطی فراهم کنند تا مردم از این شهرک بازدید داشته باشد.

قطعا نمایش این فیلم در ایران و سایر کشورها با استقبال همراه خواهد بود

وی در پاسخ به این سوال که آیا اکران فیلم می‌تواند هزینه‌های فیلم را تامین کند؛ گفت: ما هر میزان برای نشان دادن چهره رحمانی پیامبر هزینه کنیم کم است و قیمتی را نمی‌توان برای آن پرداخت. این فیلم در گیشه قطعا موفق خواهد بود و من به این امر باور دارم که نمایش این فیلم در ایران و سایر کشورهای دیگر به صورت گسترده و با استقبال همراه خواهد بود.

مجیدی افزود: در این فیلم تلاش شده از نظر تکنیکی از همه دستاورد‌ها و ظرفیت‌های موجود سینما استفاده کنیم و به همین دلیل حضور افراد بزرگی در موسیقی، فیلمبرداری و جلوه‌های ویژه در این فیلم کاملا مشهود است زیرا ما به دنبال آن بودیم که این فیلم به استانداردهای جهانی بسیار نزدیک باشد.

وی ادامه داد: هرچند فروش فیلم برای ما مهم است اما بیشتر دوست داریم مخاطبین و تماشاگران بیشتری به دیدن فیلم بیایند تا چهره رحمانی پیامبر را ببینند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=8581

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "نسخه ۱۷۸ دقیقه‌ای “محمد رسول ا..(ص)” با ۴۵ سالن در تهران و ۹۸ سالن در شهرستان روی پرده میرود/مجیدی از موفقیت قطعی فیلم در گیشه خبر داد"

 1. نفس گفت:

  خوب وقتي این همه سالن داره بایدم بفرروشه

 2. محمد حسینی گفت:

  آقاي مجيدي كاش يه انشا الله هم مي گفتين در كنار اين قطعيتي كه اعلام كردين در فروش، تو سيره ي پيامبر بعد از چنين پيش بيني هاي قطعي حتما انشا الله رو به كار مي بردن

 3. فزبد گفت:

  كاش بنياد مستضعفان لا اقل مستضعفان رو مجاني مي برد سينما

 4. ذاکری گفت:

  اين دانشگاه در كنار يه دكور سينمايي ديگه خيلي شوآفه ، اولاً همه جا جلوه هاي ويژه اومده ارزونتر و بهتر ، بعدش هم يه مجموعه دكور با عمر سي ساله يه فقره دانشگاه هم مي خواد !!! كه لابد مهم بشه كل قضيه

 5. حسنک وزیر گفت:

  هر ايراني يه دانشگاه!!! خدا بيامرزه علي حاتمي رو ، مرد بي ادعا

 6. الی گفت:

  راستي دكورهاي كعبه و مكه ي مختار مگه نبود كه اينها رفتن اين همه پول خرج كردن از بيت المال

 7. مهین غفوری گفت:

  تا چشم سينما ژورنالي هاي حسود كور شه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code