۰۸۱۱۱۴۰۰

منیژه حکمت در تحلیل کارنامه سینمایی دولت اعتدال مطرح کرد⇐انحطاط فرهنگی به‌خصوص در عرصه سینما، مهری است که بر پیشانی دولت اعتدال خورده!/ضربه‌ای که طی ۶ سال گذشته به سینما وارد شده، در هیچ دولتی سابقه نداشته!/مدیران فرهنگی این دولت، کاری نکردند جز واردات نامحرمان به سینما!

سینماروزان: منیژه حکمت کارگردان و تهیه‌کننده سینما ضمن گلایه از سیاست‌های دولت اعتدال در حوزه فرهنگ و سینما و بخصوص وارد کردن نامحرمان به سینما(!) راه برون‌رفت از این شرایط را تغییر ساختار مدیریت سینما دانست.

منیژه حکمت تهیه‌کننده درباره وضعیت سینمای ایران در سال گذشته و انتظاراتی که برای سال پیش رو دارد، به مهر گفت: انحطاط فرهنگی به‌خصوص در عرصه سینما، مهری است که بر پیشانی دولت آقای روحانی خورده است و به راحتی هم نمی‌توانند آن را پاک کنند، انحطاطی که به نظرم زوال سینمای ایران را رقم زده است.

وی در تشریح این موضع بیان کرد: طی ۶ سال گذشته اتفاق‌هایی در سینمای ایران رخ داده که فکر می‌کنم همه این اتفاق‌ها فکر شده بوده‌است، اتفاق‌هایی که باعث حذف بدنه اصلی سینما به خصوص سینمای مستقل بوده است.

کارگردان “سه زن” و “جاده قدیم” توضیح داد: حضور کسانی که می‌توان آن‌ها را نامحرمان در سینما دانست، باعث شد تا بدنه سینما صدمه ببیند و به انحطاط در این هنر صنعت کمک کند. معتقدم ضربه‌ای که طی ۶ سال گذشته به سینما وارد شده، در هیچ دولتی که روی کار آمده وارد نشده است.

تهیه کننده “ورود آقایان ممنوع” با اشاره به اینکه این نوع از سیاستگذاری‌ها در عرصه سینما منجر به حذف تولیدکنندگان اصلی سینما شده است، بیان کرد: ورود اشخاص، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف به سینما چه دلیلی دارد؟ بر این باورم با توجه به اینکه مدیران فرهنگی این دولت، راه ورود گروه‌های مختلف به سینما را باز کرده‌اند، باید علت این مساله را توضیح دهند.

این کارگردان سینما توضیح داد: پیش‌بینی خوبی برای سال آینده سینمای ایران ندارم و فکر می‌کنم مدیران فرهنگی چاره‌ای ندارند جز این که آلودگی‌هایی که در سینما بوجود آورده‌اند را از بین ببرند.

حکمت در پایان گفت: برای رهایی از این شرایط نیاز به تغییر ساختار مدیریتی در سینما داریم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۷:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59860

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code