۱۴۰۹۱۴۰۰

«مغزها…» در کمتر از ده روز به مرز ۳میلیارد رسید/«لازانیا» دوروزه ۱۰۰میلیون را رد کرد/«هزارپا» به ۳۷میلیارد نزدیک شد/ «هشتگ» به‌راحتی «عرق سرد» را پشت سر گذاشت!/شکست سنگین فیلمهای مورد حمایت فارابی+آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشین آمار فروش سینماها همچنان «هزارپا» است که در فاصله هفت روز مانده به صدروزه شدن اکرانش ۳۶٫۵میلیارد را رد کرده است. فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» که حتی علیرغم از دست دادن سرگروه باز بیش از صد سالن دارد در حسرت ۵میلیاردی شدن میسوزد؛ درحالیکه مشخص نیست برای تولید آن چندمیلیارد صرف شده است!

کمدی «دم سرخها» آخرین روزهای اکران را در شرایطی میگذراند که به ۳میلیارد نزدیک شده است و «مغزها…»فیلم منتخب مخاطبان جشنواره سی و ششم فجر در کمتر از ده روز به نزدیکی ۳میلیارد رسیده است.

«کاتیوشا» رقم فروشش را از ۲٫۵میلیارد گذرانده است و «خاله قورباغه» بعد از نزدیک به صد روز اکران درحالیکه همچنان حدود ۴۰سالن دارد تازه به ۲٫۵میلیارد رسیده است.

«شعله ور» میلیاردی شده و کمدی «هشتگ» که چندان مورد توجه مخاطبان قرار نگرفته از فروش نیم میلیارد عبور کرده است و «عرق سرد» هم که امیدهای زیادی به فروشش بود بعد از نزدیک به ده روز تازه به ۳۰۰میلیون نزدیک شده است.

«داش آکل» و «همه چی عادیه» فیلمهای بعدی آمار فروش هستند با فروشهایی زیر ۳۰۰میلیون و پس از اینها هم «جاده قدیم» قرار گرفته که بعد از ده روز فقط ۱۶۰میلیون فروخته است.

کمدی «لازانیا» که در همین آخرهفته اکران شده در دو روز ابتدایی اکران فروش خود را از ۱۰۰میلیون گذرانده و «سوفی و دیوانه» که حجم محدودی سالن در اختیارش است به ۱۰۰میلیون نزدیک شده است.

در میان قعرنشینهای آمار فروش «یک کیلو و بیست و یک گرم» و «ماهورا» قرار دارند که هر دو با حمایت فارابی تولید شده اند؛ اولی بعد از یک ماه اکران فقط ۶۰ میلیون فروخته و دومی هم که تازه اکران شده در دو روز ابتدایی فقط ۶میلیون!!!

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۳۶ میلیارد و ۶۰۰میلیون(۹۳روز)

–تنگه ابوقریب ۴میلیارد و ۸۵۰میلیون(۵۸روز)

–دم سرخها ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۶۵ روز)

–مغزهای کوچک زنگ زده ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون(۹روز)

–کاتیوشا ۲میلیارد و ۵۵۰ میلیون(۷۲روز)

–خاله قورباغه ۲میلیارد و ۵۰۰میلیون(۱۰۰ روز)

–دارکوب ۲میلیارد و ۲۳۰ میلیون(۱۰۰ روز)

–شعله‌ور ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۵۱ روز)

–هشتگ ۵۱۰ میلیون(۹روز)

–عرق سرد ۳۸۵ میلیون(۹روز)

–داش آکل ۳۵۰میلیون(۳۰ روز)

–همه چی عادیه ۲۸۴میلیون(۵۱)

–جاده قدیم ۱۶۰میلیون(۹روز)

–آخرین بار کی سحرو دیدی؟ ۱۶۰میلیون(۳۷ روز)

–لازانیا ۱۱۰میلیون(۲روز)

–سوفی و دیوانه ۸۰میلیون(۹روز)

–یک کیلو و بیست و یک گرم ۶۲میلیون(۳۰روز)

–چراغهای ناتمام ۴۵ میلیون(۳۰روز)

–ماهورا ۶میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52741

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code