۱۲۰۷۱۴۰۱

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران: تلویزیون در ایام سوگواری برای تبلیغ ته‌دیگ، آهنگ‌های “دالام‌دالام” می‌گذارد اما کنسرت “مرثیه موتسارت” لغو می‌شود!!

سینماژورنال: “ارول اردینچ” رهبر ارکستر ترک بنا بود ۱۳ و ۱۴ آبان ماه در ایران کنسرت “مرثیه موتسارت” را در تالار وحدت برگزار کند اما به ناگاه برگزاری این کنسرتها لغو شد تا شایعاتی درباره این لغو کنسرت شکل گیرد.

به گزارش سینماژورنال علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران دیروز ١٢ آبان در نشست خبری “مسترکلاس رهبری ارکستر” در خلال ذکر دلایل این لغو تعریضی هم زد به رسانه ملی.

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران: تلویزیون ایران برای تبلیغ ته‌دیگ، آهنگ‌های «دالام‌دالام» می‌گذارد

بنا به اطلاعات ارائه شده در “شرق” رهبری گفت: در مورد لغو این کنسرت واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. این قطعه تک‌خوان زن ندارد و اصلا هم شاد نیست. اما دلیل اصلی لغو این کنسرت عدم صدور مجوز از سوی آقای فرزاد طالبی (سرپرست دفتر موسیقی) بوده است.

وی ادامه داد: من در این روزها و به‌ویژه در ایام سوگواری خیلی تلویزیون ایران را تماشا می‌کنم. تلویزیون ایران برای تبلیغ ته‌دیگ، آهنگ‌های «دالام‌دالام» می‌گذارد کسی هم چیزی نمی‌گوید چون این یک موضوع تجاری است اما درحالی‌که ما خط‌قرمزها را رد نکرده‌ایم، این اتفاق برای اجرای ما افتاد!

رهبری افزود: من در جایی بزرگ شده‌ام که این آقایان بزرگ نشده‌اند، من در یک منطقه مذهبی زندگی کرده‌ام بنابراین خطوط قرمز را خوب می‌شناسم و خیلی دوست دارم که به من بگویند ماجرای این لغو برنامه کنسرت آن هم با رهبری خارجی از چه قرار است؟ در زمان ما این‌گونه نبود. در ایام سوگواری تلویزیون ایران اصلا موسیقی پخش نمی‌کرد یا موسیقی به‌طورکامل اجرا می‌شد یا به‌طورکل قدغن بود.

سرپرست دفتر موسیقی: مجوزی برای کنسرت مرثیه موتسارت صادر نشده که بخواهد لغو شود
سخنان علی رهبری، درباره صادرنشدن مجوز از سوی دفتر موسیقی درحالی بیان می‌شود که فرزاد طالبی نظر دیگری دارد. او با بیان اینکه بنیاد رودکی در برنامه‌های “مهر تا مهر” خود تغییرهایی داده است، به “شرق” گفت: به دلیل همین تغییر برنامه، برنامه جدیدی قرار است برای صدور مجوز به دفتر موسیقی ارسال شود که ما هم پس از بررسی‌های لازم براساس ضوابط موجود، مجوزها را صادر می‌کنیم.


به گفته او، سیاست بنیاد رودکی در مورد حضور رهبر ارکستر ترکیه، انجام کارهای آموزشی و ضبط موسیقی بوده است.

طالبی همچنین در پاسخ به این سؤال که برای کنسرت اردینج بلیت فروخته شده و بعد از مدتی بلیت‌فروشی متوقف شده، پس باید مجوزی در این زمینه صادر شده باشد، چنین گفت: فروختن بلیت ربطی به ما ندارد. باید این پرسش را از بنیاد رودکی بپرسید. به‌هرحال دفتر موسیقی مجوزی برای کنسرت مرثیه موتسارت صادر نکرده است که بخواهد آن را لغو کند و خود بنیاد رودکی به ما می‌گوید که برنامه‌های “مهر تا مهر” به دلیل کمبود اعتبار تغییر کرده است. بنابراین ما منتظر برنامه نهایی بنیاد هستیم که هر زمان برنامه جدید ارائه شود ما هم طبق ضوابط موجود، برنامه‌ها را بررسی و مجوزها را صادر می‌کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۶:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=12876

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code