۱۱۰۳۱۴۰۲

شنیده‌ها از پرش تابش به شهرداری می‌گویند و تابش از روال جدید ارائه تسهیلات تولید به سینماگران⇐راه‌اندازی ستاد اقتصادی سینمای ایران+مذاکره رییس سینما با بانکهای مختلف برای جذب سرمایه+ورود «صندوق اعتباری هنر» به روند اعطای تسهیلات تولید به سینماگران

سینماروزان: در حالی که در یکی دو روز گذشته حرف و حدیثهای مختلف درباره جدایی علیرضا تابش از مدیرعاملی فارابی و عزیمت به یکی از زیرمجموعه های متمول شهرداری شنیده شده اما تابش بی توجه به این حرفها ترجیح داده تازه ترین گفتگویش را اختصاص دهد به شرایط تازه ارائه تسهیلات به سینماگران.

به گزارش سینماروزان علیرضا تابش با اعلام راه اندازی شیوه تازه ارائه تسهیلات تولید به سینماگران از ورود صندوق اعتباری هنر به این پروسه خبر داده!!! و بر مذاکرات رییس سازمان سینمایی با بانکهای مختلف برای جلب حمایت تاکید کرده است.

علیرضا تابش بیان کرد: به منظور افزایش میزان تعداد وام گیرنده و شفافیت در نحوه حمایت‌ها و توسعه آن و نیز تغییر شیوه‌های پرداخت تسهیلات به پروژه‌های سینمای حرفه‌ای، این شیوه از نیمه دوم سال جاری، اجرایی می‌شود.

مدیرعامل بنیاد فارابی اظهار کرد: برای اجرای شیوه نامه جدید اعطای تسهیلات به پروژه‌های سینمای حرفه‌ای هم اینک در مرحله عقد تفاهم‌نامه با صندوق اعتباری هنر هستیم که به زودی جزئیات بیشتر آن نیز منتشر خواهد شد.

علیرضا تتبش بیان کرد: این تسهیلات از طریق صندوق اعتباری هنر و به فیلم‌های دارای پروانه ساخت مورد تأیید و با معرفی بنیاد سینمایی فارابی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم بنیاد سینمایی فارابی از محل اعتبارات خود، از ۱۵۳ پروژه سینمای حرفه‌ای در قالب تسهیلات حمایت کرده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تأکید بر اینکه تأمین مالی پروژه‌های سینمایی صرفاً از طریق حمایت‌های سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی امکان پذیر نیست، گفت: در تجدید ساختار بنیاد سینمایی فارابی، مدیریت تأمین منابع و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی خواهد شد و با همین هدف طی چند ماه اخیر «ستاد اقتصادی سینمای ایران» تشکیل گردیده و جلسات منظم در این حوزه برگزار شده است.

وی با اشاره به مذاکرات رئیس سازمان سینمایی با چند تن از مدیران عامل بانک‌ها درخصوص مشارکت هر چه بیشتر سیستم بانکی در حمایت از تولید سینما و توسعه زیرساخت‌های سینمایی و حمایت از جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی، گفت: در این جلسات که مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و کارشناسان اقتصادی حضور داشته‌اند شیوه‌های همکاری هر چه بیشتر سیستم بانکی و سرمایه‌ای کشور در تعامل با سینمای ایران بررسی شده است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42128

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code