۰۸۱۱۱۴۰۱

فاطمه معتمدآریا: ارزشمندترین جایزه‌ام را از جشنواره دفاع مقدس گرفتم!/ آن را هم تقدیم می‌کنم به مردمان بی‌سرپناه

سینماژورنال: در آستانه سال نو رخشان بنی اعتماد کارگردان و رضا کیانیان بازیگر برجسته ایرانی در کنار گروهی از هنرمندان کمپینی به نام “سین هشتم؛ سرپناه” را به راه انداخته اند؛ کمپینی که هنرمندان طی آن جوایز خود را برای کمک به خانه دار شدن زنان و مردان بی سرپناه به حراج می گذارند.

به گزارش سینماژورنال حالا فاطمه معتمدآریا نیز به این حرکت پیوسته است و بناست جوایز خود را برای کمک به خانه دار شدن مردمان بی سرپناه به حراج بگذارد.

معتمدآریا در این باره می گوید: با جریان محترمی که هفته گذشته توسط خانم بنی اعتماد آغاز شد و آقای کیانیان هم آن را پی گرفت، من هم همراه خواهم شد و عزیزترین جایزه ای که تا امروز گرفته ام را به زنان و مردان سرزمینم که از محلی برای سکونت محرومند و تنها سقف و سرپناهشان آسمان است، پیشکش می کنم.

ارزشمندترین جایزه ای که گرفته ام برای “گیلانه” بود

وی ادامه می دهد: البته که جایزه جشنواره فیلم دفاع مقدس برای بازی در فیلم «گیلانه» که برایم تا امروز ارزشمندترین جایزه ای است که گرفته ام را نیز برای این حرکت تقدیم می کنم. باز تأکید می کنم که این جایزه برای من باارزش ترین جایزه ای است که گرفته ام، و آن را صمیمانه به این جریان اجتماعی می دهم.

این حرکت منشأ بشردوستانه دارد

او این حرکت را امری صلح طلبانه و بشردوستانه تلقی می کند و می گوید: جایزه ام را به این جریان پیشکش می کنم چون فکر می کنم این حرکت اجتماعی ، مثل هر حرکت اجتماعی دیگری که در جای جای جهان رواج دارد، منشأ بشردوستانه دارد و سبب می شود آدم های مختلف، با عقاید متفاوت و امکانات اجتماعی و مالی مختلف، برای یک هدف والای اجتماعی همسو شوند و یک اتفاق اجتماعی را رقم بزنند.

به گزارش سینماژورنال بازیگری که امسال با فیلمی تجربه گرایانه به نام “بهمن” در جشنواره حاضر بود ادامه می دهد: در همه جای دنیا، در کشاکش خشونت ها، جنگ ها و منفعت طلبی ها، هستند دل های مهربانی که بی توقع، برای کمک به ارتقا بشریت، کمپینهایی تشکیل می دهند و برای راحت تر زیستن انسان تلاش می کنند، به طور مثال به کودکان سرطانی کمک می کنند یا مثل همین حالا به فکر ساختن سرپناه برای بی خانمان ها می افتند و موجی از انسانیت را با خود همراه می کنند.

او با توجه به نزدیک شدن نوروز خاطرنشان می کند: سعدی سال ها پیش سروده است:«بنی آدم اعضای یک پیکرند/ که در آفرینش ز یک گوهرند» ای کاش در آستانه سال نو، به واسطه “سین هشتم” تصمیم بگیریم این جمله را سرلوحه برنامه های روزمره مان کنیم، تا زندگی رنگ و بویی دیگر بگیرد.

امتداد حرکت نیاز به همبستگی مردم و مسئولین دارد

معتمدآریا در پایان به دوجانبه بودن وظیفه مردم و مسئولین در بهبود اضاع جامعه و چنین حرکتهایی اشاره می کند و تأکید دارد: ساختن سرپناه برای بی خانمان ها، اتفاقی نیست که صرفا توسط مردم یا مسئولین رقم بخورد، بلکه باید با همبستگی دوجانبه مردم و مسئولین و عزمشان برای رقم خوردن یک اتفاق اجتماعی شکل بگیرد. “سین هشتم سرپناه” در واقع تجلی یک اتفاق جمعی است که طی آن مسئولین از پتانسیل های مردمی و اراده شان برای بهبود اوضاع کمک می گیرند که می تواند منجر به استمرار این همبستگی شود. چنین حرکتی باعث می شود شرایط و استانداردهای زندگی در جامعه ارتقا پیدا کند. وقتی همه مردم کشور از ابتدایی ترین امکانشان برای یک زندگی یعنی داشتن یک سرپناه بهره مند باشند، مسلما شرایط اجتماعی روند رو به رشدی خواهد داشت.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۶:۵۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1868

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code