۱۳۰۹۱۴۰۱

فارابی تازه‌ترین فهرست تسهیلات‌بگیران این ارگان را منتشر کرد⇐از حمایت همزمان از دو فیلم رامبد جوان تا حمایت از آقازاده اصولگرا/از ارائه تسهیلات مجدد به فیلم ۲ارگانی «نفس» که سه سال قبل هم نزدیک به یک میلیارد حمایت از فارابی گرفته بود تا حمایت از تهیه‌کننده ارگانی برای «سفر تایلند»!!+فهرست کامل تسهیلات‌بگیران

سینماروزان: بعد از پرسشهای مطروحه از سوی رسانه های مستقل پیرامون شفاف سازی ارگانهای سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی نخستین زیرمجموعه سازمان سینمایی بود که فهرستی از تسهیلات ارائه داده به سینماگران در فاصله زمانی ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ را منتشر کرد.

فارابی به تازگی نیز فهرستی از تسهیلات بگیران متأخر این ارگان را منتشر کرده است، مطابق این فهرست  در سال ۱۳۹۶ پنج پروژه سینمایی، و تا آذر سال جاری دوازده پروژه سینمایی با معرفی از سوی فارابی به صندوق اعتباری هنر، تسهیلات دریافت کرده‌اند.

نگاهی به فهرست اخیر فارابی حکایت از آن دارد که پروژه های «طلا» و «قانون مورفی» که اولی تهیه کننده اش رامبد جوان است و دومی کارگردانش رامبد جوان است همزمان با هم در تاریخ ۱۶ مرداد ۹۷ هر یک به مبلغ ۳۰۰ میلیون حمایت فارابی را دریافت کرده اند!!!

عباس نادران آقازاده الیاس نادران بابت فیلم «شاه کش» که یک سال بعد از ساخت هنوز به اکران هم نرسیده در نوزدهم آذر ۹۶ حمایت ۳۰۰میلیونی فارابی نصیبش شده است.

فرهاد گلی تهیه کننده ای که پیشتر سریال «آرام میگیریم» را با حمایت انجمن سینمای دفاع مقدس ساخته بود و البته فیلم کم اقبال «خاکستر و برف» را هم در کارنامه دارد برای فیلمی به نام «سفر تایلند» که اصلا معلوم نیست تولید شده یا نه در بهمن ماه ۹۶ حمایت ۳۰۰میلیونی فارابی را داشته است.

عجیبترین مورد فهرست تسهیلات بگیران فارابی، حضور «نفس» در این فهرست است. «نفس» که با حمایت نورتابان وابسته به بنیاد مستضعفان و فارابی تولید شده بود و مطابق فهرست قبلی فارابی در سال ۹۴، یک میلیارد حمایت مستقیم از فارابی داشت در سال ۹۶ مجددا ۱۵۰میلیون حمایت از فارابی گرفته!!! بابت تبلیغات فیلم جهت حضور در اسکار!!! نتیجه این تبلیغات چه بوده؟؟ فیلم حتی در فهرست ابتدایی فیلمهای غیرانگلیسی زبان اسکار هم نبود!!!

فهرست کامل تسهیلات بگیران فارابی را اینجا ببینید.

 

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=53934

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "فارابی تازه‌ترین فهرست تسهیلات‌بگیران این ارگان را منتشر کرد⇐از حمایت همزمان از دو فیلم رامبد جوان تا حمایت از آقازاده اصولگرا/از ارائه تسهیلات مجدد به فیلم ۲ارگانی «نفس» که سه سال قبل هم نزدیک به یک میلیارد حمایت از فارابی گرفته بود تا حمایت از تهیه‌کننده ارگانی برای «سفر تایلند»!!+فهرست کامل تسهیلات‌بگیران"

  1. بی عدالتی و حق را به ناحق دادن، حرف تازه یی نیست در ارگانهای دولتی … ایران، نوش جانتان بخوریدبپاشید بریزید به جیب دوستانتان، اگر خدایی باشد و ناظر باشد بر اعمالتان ، پس واگذارتان میکنم به خود خدا،، بنده که فیلمنامه ارزشی از قول مدیران داشتم و تصویب کردن و تمجید کردن.. همچنان پس از دوسال برای دریافتش جواب سر بالا می دهند، فیلمنامه آوای باد را بشنو.. نوشته و کارگردان، شهرام درویش، خواهش میکنم اگر این دل نوشته بدست شما رسید ، تماس بگیرید تا حقایق را بیشتر به گوشتان برسانم. لعنت بر ریاکاران

  2. به نقل از سالار شهیدان حسین بن علی، اگر دین ندارید ، آزاد مرد باشید.. به شهادت همین کلام، آقایون مدیران فارابی، که پول نفت مملکت را که به نام بودجه در اختیار دارن، و فیلمنامه بنده که سهمی هر چند اندک از آن بودجه بهش تخصیص داده شد، چرا پس از گذشت دو سال همچنان سرکار گذاشتن و می فرمایند فیلم بفروش نیست، پس ای مدیر که عاشق حسین بن علی هستی ، فقزط یک نام از فیلمهای پر فروش که طی این دوسال با حمایت فارابی تولید شدن نام ببرید، از فیلمهای دفاع مقدس تا اجتماعی و کودکتان همگی در گیشه شکست خوردن ، پس چطور فرمودید آنها بفروش بودن و حمایت کردید، اما زمان چیز دیگری را نشان داد، سرو زیر آب، ماهورا، و فیلمهای دیگر که خود می دانید، پس چطور دلتان نسوخت برای پول بیت المال، اما برای اندک بودجه فیلمنامه آوای باد را بشنو.. گناه است، ؟؟؟ اگر دین ندارید لااقل آزاده مرد باشید… حسین بن علی. شهرام درویش غروب یلدا. نود و هفت۰۹۳۷۵۵۶۶۶۱۴

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code