۳۱۰۶۱۴۰۲

#علی_بهراد کارگردان فیلم در حال اکران #تصور بیان کرد: خیلی بیشتر از توقع اولیه درآمد داشته‌ایم!/بالای بیست هزار مخاطب در جهان داشته‌ایم!!/قرار بود با لیلا حاتمی یک فیلم جمع‌وجور بسازیم اما به ناگاه از جشنواره کن سر درآوردیم!/مسئولان گفتند بعد از مدتها یک تصویر تر و تمیز از ایران به کن می‌رود!/ #تصور برای بخشی از جامعه ساخته شده که با سینما قهرند!/بگذارند با آرامش یک فیلم کمدی بسازم!!

فیلم تصور

سینماروزان/زهرا منصوری: فیلم #تصور هزینه تولید خودش را از عرضه در خارج از کشور به‌دست آورده و خیلی بیشتر از آنچه توقع اولیه سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده بوده است، فیلم درآمد داشته است.

علی بهراد کارگردان فیلم تصور با بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر گفت: بدون آنکه دولت، ریالی برای آن خرج کرده باشد، براساس یک حساب سرانگشتی که خودمان محاسبه کرده بودیم، بالای ۲۰ هزار مخاطب در دنیا داشته است. انتظارم این بود به‌واسطه همین دستاورد، لااقل اجازه بدهند فیلم بعدی‌ام را با آرامش بیشتری بسازم. من می‌خواهم یک فیلم کمدی بسازم و انتظار آرامش بیشتری دارم. تا امروز دو فیلم ساخته‌ام که هر دو با سرمایه بخش خصوصی بوده است. اگر بخواهم باز هم بسازم سراغ بودجه دولتی نمی‌روم اما در عین حال توقع دارم اذیتم نکنند!

بهراد با بیان عدم پیش بینی حضور در کن ادامه داد: زمانی که من و لیلا حاتمی درباره ایده اولیه فیلم صحبت کردیم، توقع‌مان تولید یک فیلم جمع‌وجور و محفلی بود که احتمالاً قرار است عده کمی از مخاطبان را در محدوده شهر تهران راضی کند، فیلم اما از جشنواره کن سر درآورد و آنقدر بزرگ شد که همه اتفاقات بعد از آن فراتر از توقع ما بود، حتی همین اکران عمومی آن در ایران! به همین دلیل هم به‌رغم آنکه می‌پذیرم که فیلم می‌توانست فروش خیلی بهتری داشته باشد، اما از شرایط اکران آن راضی هستم. فیلم برای بخشی از جامعه ایران ساخته شده است به لیلا حاتمی ساخت ایده جمع‌وجور تصور که قبلا #مادلن نام داشت، را پیشنهاد دادم. ابتدا قصه کلی را تعریف کردم و در چند نوبت نسخه‌هایی از فیلمنامه را هم ارسال کردم. آنقدر نوشتم و ارسال کردم تا راضی بشوند. نتیجه این سخت‌گیری خانم حاتمی روی کیفیت نهایی فیلم هم تأثیر گذاشته است.

علی بهراد کارگردان فیلم تصور

علی بهراد کارگردان فیلم تصور

کارگران «تصور» در ادامه گفت: زمانی که فیلم «تصور» برای حضور در کن پذیرفته شد، مسئولان سینمایی احساس رضایت کردند و گفتند برای اولین‌بار یک تصویر تروتمیز از ایران قرار است به جشنواره‌های خارجی برود و از این منظر فیلم برای‌شان مهم بود اما از نظر محتوایی آن را مورد تأیید نمی‌دانستند! یکی از اعضای سخت‌گیر شورای صدور پروانه نمایش می‌گفت وقتی فیلمت را در شورا دیدیم، اولین واکنشم این بود که خدا پدرت را بیامرزد که بعد از ۴۰ سال بالاخره فیلمی دارد از ایران بیرون می‌رود که بدبختی و بیچارگی مردم را نشان نمی‌دهد.

بهراد تاکید کرد: آدم‌هایی که جرأت زندگی کردن دارند، برایم بسیار قابل احترام هستند. آدم‌هایی هم که در فیلم «تصور» می‌بینیم در عین تمام مشکلات و آسیب‌هایی که دارند، می‌خواهند زندگی کنند. مردم جامعه ما مشکلات بسیاری دارند و وضعیت زنان در این شرایط بغرنج‌تر هم شده است. در چنین شرایطی من همواره وقتی یک زن موفق را می‌بینم او را تحسین می‌کنم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=76649

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code