۱۱۰۳۱۴۰۲

علیرغم تکذیبیه غلامرضا موسوی، خبر سه ماه قبل سینماروزان به طور رسمی تأیید شد⇐شاهسواری خودش رکورد خودش را زد و با دبیری شورایعالی تهیه‌کنندگان، ۱۲شغله شد

سینماروزان: منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در ماههای اخیر به دلیل تعدد مسئولیتهایش که به ۱۱ عدد رسیده بود با برخی انتقادات مواجه شد؛ انتقاداتی ناظر به اینکه چرا مدیرعامل یک نهاد صنفی نمی‌کوشد با استفاده از بدنه حرفه‌ای سینما و تقسیم مسئولیت هم سر خودش را خلوتتر کند و هم معنای واقعی کار صنفی را صرف نماید.

به گزارش سینماروزان با این حال نه تنها از تعدد مسئولیتهای شاهسواری کم نشده که شاهسواری اخیرا به دبیری شورایعالی تهیه کنندگان هم رسیده تا ۱۲مسئولیته شود؛ البته خبر مسئولیت تازه شاهسواری را سه ماه قبل و بعد از حذف مهرداد فرید از دبیری شورا منتشر کردیم(اینجا را بخوانید) خبری که مهرداد فرید آن را تأیید اما غلامرضا موسوی آن را تکذیب کرده بود.(اینجا و اینجا را بخوانید.)

در سه ماه اخیر خود شاهسواری درباره این مسئولیت تازه حرفی نزد ولی به تازگی مسعود اطیابی سخنگوی شورایعالی تهیه‌کنندگان خبر سه ماه قبل سینماروزان را تأیید کرد.

اطیابی در پاسخ به این پرسش که انتخابات شورایعالی تهیه‌کنندگان برای معرفی دبیر چه زمانی برگزار می شود به خبرگزاری «مهر» گفت: یکی از تشکل های عضو شورا انتخابات داخلی خود را برگزار نکرده است و تا وقتی که این تشکل نیز انتخابات خود را برگزار کند صبر می کنیم. منتظر هستیم تا این تشکل انتخابات خود را برگزار و نماینده خود را به شورا معرفی کند و به همین دلیل هنوز زمان برگزاری انتخابات شورایعالی مشخص نیست و بعید می دانم که این اتفاق تا قبل از سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر رخ دهد.

سخنگوی شورایعالی تهیه کنندگان در پایان تاکید کرد: در حال حاضر منوچهر شاهسواری به عنوان دبیر شورایعالی تهیه کنندگان فعالیت می کند و این سمت وی هیچ تداخلی با فعالیت هایش به عنوان مدیرعامل خانه سینما ندارد زیرا دبیر شورا مصوبات هیات رییسه را اجرا می کند. بی شک هیات رییسه شورایعالی تهیه کنندگان در کنار دبیر شورا حضور دارد و قرار نیست همه فعالیت ها بر دوش دبیر شورا باشد.

فهرست مسئولیتهای دوازده گانه مدیرعامل خانه سینما به شرح زیر است:

–مدیرعاملی خانه سینما(۱)

–حضور در شورای صنفی نمایش(۲)

–عضویت در شورای صدور پروانه ساخت(۳)

–عضویت در هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر(۴)

–عضویت در هیأت امنای مدرسه ملی سینما(۵)

–عضویت در هیأت امنای موسسه رسانه های تصویری(۶)

–عضویت در هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی(۷)

–عضویت در هیأت امنای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی(۸)

–عضو شورای تصویب فیلمنامه حوزه هنری(۹)

–عضویت در هیأت امنای موزه سینما(۱۰)

–عضویت در هیأت مدیره موسسه هنرهای تصویری سوره(۱۱)

–دبیری شورایعالی تهیه کنندگان(۱۲)

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46997

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code