۱۱۰۹۱۴۰۱

شرط شورای صنفی نمایش برای اکران “استراحت مطلق”؛ ذکر نسبت خانوادگی عطاران و همسرش در تیتراژ

سینماژورنال: تازه ترین فیلم عبدالرضا کاهانی با نام “استراحت مطلق” هرچند نتوانست مجوز حضور در جشنواره را به دست آورد اما قراردادش برای اکران نوروزی ثبت شد و شورای صنفی نمایش نیز دیروز خبر از اکران نوروزی آن داد.

به گزارش سینماژورنال “استراحت مطلق” که به تهیه کنندگی سعید خانی مدیرعامل شرکت نسیم صبا تولید شده است بناست در گروه سینمایی قدس روی پرده برود اما نکته جالب درباره این فیلم ممیزی نسخه اصلی آن برای اکران عمومی بوده است.

اصلی ترین ممیزی وارد شده به “استراحت مطلق” مربوط است به نمایی که بابک حمیدیان بدون پیراهن و نیمه‌برهنه در حال بازی فوتبال است. به توصیه اداره نظارت این نما کاملا از فیلم حذف شده است.

حذف نمای حمام عطاران

به گزارش سینماژورنال دیگر ممیزی وارده بر فیلم نمایی است که رضا عطاران در حمام به سر می برد و گویا در بخشی از این نما بازیگر مقابلش در فیلم فریده فرامرزی نیز به حمام می آید. کاهانی در توجیه این نما گفته چون فرامرزی و عطاران در عالم واقع زن و شوهر هستند چنین استفاده ای ایرادی ندارد اما شورای صنفی نمایش زیربار نرفته است.

اتمام حجت شورای صنفی نمایش با کاهانی

البته از این نماهای روبروی زن و شوهری باز هم در “استراحت مطلق” وجود دارد و برای اینکه هر گونه شک و شبهه ای نسب به این نماها از بین برود شوررای صنفی نمایش با کاهانی اتمام حجت کرده که حتما در تیتراژ و به صورت برجسته قید کند که فریده فرامرزی و رضا عطاران زن و شوهر هستند.

حذف دیالوگهای اروتیک

به گزارش سینماژورنال کاهانی به مانند آثار سابقش “هیچ” و “اسب حیوان نجیبی است” علاقه زیادی به استفاده از تکه های اروتیک در دیالوگهای “استراحت مطلق” نشان داده بود که البته این مورد نیز با ممیزی اداره نظارت روبرو شده.

کاهانی به شورای صنفی نمایش قول داده که نسخه ای از فیلم را که دیالوگهای جنسی نداشته باشد، نماهای حمام و فوتبال بازی کردن را نداشته باشد و البته توضیحات کامل درباره رابطه زناشویی عطاران-فرامرزی در تیتراژش آمده را برای اکران آماده کند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۷:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1392

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code