۳۱۰۶۱۴۰۲

سرخوردگی مخاطبان #کلاه_قرمزی از تازه‌ترین کار حمید جبلی؟!/کارگردان #سوسمار مطرح کرد

نمایش سوسمار حمید جبلی

سینماروزان: نمایش #سوسمار، برای کسانی جالب است که می‌خواهند یک موقعیت عجیب ببینند که وقتی در این وضعیت یک سوسمار از تخم سر بیرون می‌آورد، چه می‌کند و همین‌ها به دنبال تفسیر وقایع و نشانه‌ها هستند.

رحمت امینی که نمایش سوسمار نوشته حمید جبلی را در تالار چهارسوی تئاترسهر روی صحنه دارد با بیان مطلب فوق به جام جم گفت: تماشاگران ما معمولا سه دسته می‌شوند. یک عده که می‌آیند کار را می‌بینند و تماشاگران عادی هستند و بدون پیش‌زمینه‌های تخصصی تئاترند ‌و از کار لذت می‌برند. یک عده می‌آیند که با نام جبلی یک کار ساده و جبلی‌وار را ببینند؛ یعنی منظورم کاری شبیه کلاه‌قرمزی است که اینها خیلی با کار ارتباط نمی‌گیرند و سرخورده می‌شوند و یک عده هم بینابین هستند.

امینی درباره آشنایی با جبلی و شیوه همکاری گفت: حمید جبلی عزیز که افتخار همکاری با ایشان را در دانشکده داشتم چون از شش هفت سال پیش تا این اواخر چند واحد از رشته عروسکی را تدریس می‌کرد، چند تا از کارهای آخرم مثل جعفرخان از فرنگ برگشته، خدایگان، استاد نوروز پینه‌دوز را دیده بود و خودشان متن سوسمار را نوشته و در اختیارم گذاشت با این تصور که متون ایرانی را اجرا کرده‌ام می‌توانم سوسمار را هم کار کنم. متن در اختیارم بود و چند سالی گذشت تا کرونا پیش آمد و بالاخره این فرصت امسال برای اجرایش فراهم شد.

سرخوردگی مخاطبان کلاه‌قرمزی قرمزی از کار تازه حمید جبلی

سرخوردگی مخاطبان کلاه‌قرمزی از کار تازه حمید جبلی

او ادامه داد: از وقتی تمرین‌ها آغاز شد من هر وقت از آقای جبلی دعوت می‌کردم تشریف می‌آورد و متن را با اشخاص مختلف می‌خواندیم و ایشان هم نظراتش را به من می‌گفت و هیچ وقت نظرش را به من تحمیل نکرد و اصلا چنین اخلاقی ندارد اما نظراتش را می‌گفت و من هم تا جای ممکن از نظراتش استفاده می‌کردم: یعنی به نوعی علاوه بر این که نویسنده متن بود مشاور بنده هم بود. همان طور که می‌دانید ایشان خیلی مهربان و همراه و خیلی علاقه‌مند بود که این نمایشنامه به کل عالی از کار در بیاید.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=77663

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code