۱۱۰۹۱۴۰۱

سخنگوی شورای صنفی نمایش: فیلم مجیدی فقط در گروه آزادی اکران خواهد شد/تخصیص دو تا سه سرگروه به این فیلم صحت ندارد ولی به صاحبان فیلمهایی که تقاضای اکران همزمان با فیلم مجیدی را دارند اعلام کرده‌ایم که اگر اتفاقی به‌لحاظ جلب مخاطب افتاد گلایه نداشته باشند!

سینماژورنال: در آستانه اکران پرهزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران “محمد(ص)” مجید مجیدی که گویا با نام “محمد رسول ا..(ص)” اکران خواهد شد شنیده هایی مطرح شده است مبنی بر اینکه به دلیل زمان طولانی فیلم شرایطی فراهم شده است برای اکران آن در دو تا سه گروه سینمایی.

به گزارش سینماژورنال از آنجا که طبق آیین نامه شورای صنفی نمایش برای اکران فیلمها کف و سقف تعداد سالن درنظر گرفته شده است این شایعات می تواند نقضی باشد بر آیین نامه شورا.

برای بررسی صحت و سقم این شایعات بد ندیدیم که با اصلی ترین مرجع تصمیم گیری در این باره یعنی شورای صنفی نمایش تبادل نظر کنیم.

اکران “محمد رسول ا..(ص)” فقط در گروه آزادی

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگو با سینماژورنال با تکذیب این شایعات می گوید: چنین چیزی صحت ندارد و صددرصد آن را تکذیب می کنم. فیلم “محمد رسول ا..(ص)” بعد از “مردن به وقت شهریور” فقط در گروه سینمایی آزادی اکران خواهد شد اما درباره شرایط اکران این فیلم به صاحبان دیگر فیلمها نکاتی را اعلام کرده ایم.

فیلمهای داوطلب اکران همزمان گلایه نداشته باشند

وی در شرح این نکات بیان می دارد: به آثاری که داوطلب اکران همزمان با فیلم مجیدی هستند اعلام کرده ایم که اگر اتفاقی به‌لحاظ جلب مخاطب بیفتد گلایه نداشته باشند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در پاسخ به این پرسش سینماژورنال که چرا باید اتفاق خاصی بلحاظ جلب مخاطب برای فیلمهای رقیب فیلم مجیدی بیفتد اظهار می دارد: فیلم “محمد رسول ا..(ص)” ظرفیت و پتانسیل بالایی برای جلب مخاطب دارد و رسانه ملی هم پشت فیلم است و همین امر می‌تواند رقابت را برای دیگر فیلمها سخت کند. پس چه بهتر که به تهیه کنندگان رقیب در این باره آگاهی دهیم.

فرجی ادامه می‌دهد: البته این گونه اعلامها در تمامی فصول اکران صورت می گیرد تا صاحبان فیلمها با آگاهی کامل به اکران آثار خود بپردازند.

دو فیلم دیگر همزمان با فیلم مجیدی اکران می شوند

غلامرضا فرجی در انتهای گفتگویش با سینماژورنال با تاکید دوباره بر اکران فیلم مجیدی فقط در یک گروه خاطرنشان می‌سازد: فیلمهایی دیگری هم هستند که همزمان با فیلم “محمد رسول ا..” اکران خواهند شد. از جمله این فیلمها “مزار شریف” است و یکی دو فیلم دیگر که به  زودی نام آنها اعلام خواهد شد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=8507

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "سخنگوی شورای صنفی نمایش: فیلم مجیدی فقط در گروه آزادی اکران خواهد شد/تخصیص دو تا سه سرگروه به این فیلم صحت ندارد ولی به صاحبان فیلمهایی که تقاضای اکران همزمان با فیلم مجیدی را دارند اعلام کرده‌ایم که اگر اتفاقی به‌لحاظ جلب مخاطب افتاد گلایه نداشته باشند!"

 1. الی گفت:

  حالا چرا باید قبل از اکران تهیه کننده های دیگه رو بترسونن از رقابت؟
  آیا این مصداق بارز تبعیض نیست؟

  • لعیا گفت:

   حضرت محمد که سلام خدا بر او باد کسی بود که می گفت فرقی بین بلال حبشی و اشرافزاده قریش نیست و اصلا یکی از نمادهای دین اسلام مخالفت با تبعیضه…
   پیامبر ما هزاران سال قبل از امثال لینکلن از برابری سفید و سیاه گفت و مخالفت کرد با تبعیض و همیشه می گفت معیار فقط تقواست
   اونوقت درسته که واسه اکران فیلم محمد به بقیه تهیه کننده ها بگن مواظب باشین اگه فیلمتون اکران میشه ضربه نخورید

 2. قادر گفت:

  حالا معلوم شد
  پس تهیه کننده و پخش کننده رو اول توجیه میکنن تا بعدا گلایه نداشته باشه…

 3. رضا رادبه گفت:

  ممنون از سینماژورنال که بعد از این همه حرف و حدیث در گفتگو با یه مرجع رسمی تکذیبیه مساله رو گرفت
  حالا دیگه این تهیه کننده ها هستن که باید جرات کنن و بیان رقایت کنن
  تا شاهد اکران پررونقی باشیم درست مثل اکران نوروز

 4. parakande گفت:

  همه صحبتای اقای شورای نمایش یک طرف اینی که میگه تلویزیون پشت فیلم مجیدیه یک طرف
  مگر تلویزیون تیزر فیلمای دیگه رو پخش نمیکنه؟
  خداروشکر این قانون جدیدی که گذاشتن باعث شده از پاداش تا گینس و نهنگ عنبر تیزر برن الی ماشاا.. حتی فیلمهای هنروتجربه مثل همین یحیی.. هم کلی تیزر داشته
  پس معنای اینکه ایشون گفته تلویزیون پشت محمده یعنی چی؟ من نمی فهمم!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code